Wszędzie te nowe domeny, a jak trzyma się stara gwardia? Domena .ORG udowadnia, że całkiem dobrze

Wszędzie te nowe domeny, a jak trzyma się stara gwardia? Domena .ORG udowadnia, że całkiem dobrze

Opublikowano 28.08.2014 13:00 -


Kategoria domeny na blogu pełna jest doniesień, dotyczących tego co w świecie domen piszczy. Oczywiście w związku z wielkim boom nowych domen, większość informacji dotyczy właśnie ich. Jedne startują z bardzo przyzwoitym wynikiem rejestracji, zaś inne wypadają bardzo blado. Nie zastanawialiście się jak się to odbije na starych, poczciwych .com, i reszcie ferajny? Otóż tego niestety nie wiem, przynajmniej w aspekcie globalnym, ale patrząc na pojedynczy przypadek domeny. ORG, wygląda na to, że źle nie jest.

Otóż w raporcie sporządzonym przez operatora rejestru, można odnaleźć informację, że między rokiem 2013 a 2014 został odnotowany wzrost rejestracji domeny o 1.4%. Wynik ten może nie poraża, patrząc jednak na ponad 10 milionów zarejestrowanych domen, nie wypada on już tak źle. Współczynnik odnowienia domeny wynosi 55% po pierwszy roku, przy następnych odpowiednio  72% i 55%. Nie ma zmiany i raczej nie będzie w najbliższym czasie w aspekcie kraju-lidera, który posiada największą ilość zarejestrowanych domen .ORG, są nim niezmiennie USA, mające 55% wszystkich rejestracji.

Pełną infografikę dotyczącą raportu z okresu pierwszej połowy 2014r. znajdziecie tutaj. Nie pozostaje nic jak pogratulować niespełna 150k rejestracji na przestrzeni roku, pamiętając o odnowieniach.

Wieści z Rozładowani.pl