Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu to umowa międzynarodowa określająca założenia międzynarodowej współpracy dotyczącej ograniczenia emisji gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za zjawisko globalnego ocieplenia. Na bazie współpracy tej jednostki z Google Arts & Culture powstały cztery wyjątkowe projekty.

Co człowiek możne zniszczyć przez 37 lat? Wszystko. Google Earth potwierdza

Do projektu zaproszono Dyrektor kreatywną Studio Crtq Cristinę Tarquini, Giorgię Lupi z Pentagramu, Felicity Hammond i Sey Min. Projektanci wykorzystali dane z Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) w interaktywnych projektach, w ramach których badane są takie tematy, jak niszczenie dzikich zwierząt i skutki podnoszenia się poziomu mórz.

laguna

Wszystkie projekty możecie oglądać w Google Arts & Culture Experiments. W ramach akcji powstały cztery najnowsze – Meduzy, Plastikowe powietrze, Laguna i Filtr uderzeniowy. Medusae zadaje pytanie: „Czego meduzy mogą nas nauczyć o zmianach klimatu?”, Plastikowe powietrze jak sama nazwa wskazuje skupia się na problemach mikroplastików i ich wpływie na powietrze, którym oddychamy, Laguna przedstawia wyimaginowane nadmorskie miasto zanurzone w wodzie na przestrzeni 80 lat, a Filtr uderzeniowy umożliwia stosowanie filtrów wobec różnych grup zwierząt, takich jak owady, ptaki i gady, co pozwala nam zobaczyć, jak podwyższenie temperatury wpływa na poszczególne gatunki.

Unsplash współpracuje z ONZ, by zapobiec rozprzestrzenianiu Covid-19

Polecam serdecznie zapoznać się ze wszystkimi pracami. Dają one do myślenia i niestety z coraz większą trwogą zaczynam spoglądać w przyszłość.


Posłuchaj nas!