Wreszcie! Tryb ciemny na Facebooku w wersji na przeglądarki

Wreszcie! Tryb ciemny na Facebooku w wersji na przeglądarki

Opublikowano 20.03.2020 12:05 -


Długo, naprawdę bardzo długo Facebook kazał czekać użytkownikom wersji przeglądarkowej swojego serwisu na tryb ciemny. Od dzisiaj większość z nich powinna już otrzymać możliwość włączenia dark Mode.

O wszystkim poinformował TechCrunch, który otrzymał informacje bezpośrednio od Facebooka, że tryb ciemny na desktopy właśnie będzie wdrażany.

Swego rodzaju walka o ciemność na przeglądarkowym Facebooku trwa od dawna. Tryb ciemny otrzymały już aplikacje i Messenger. Wdrażanie wersji desktop trwało od ponad roku. Nowa opcja powinna pojawić się każdemu, kto zaloguje się na Facebooku w przeglądarce. Wyskoczy nam informacja o możliwości przetestowania trybu ciemnego. Oczywiście szybko możemy ponownie przełączyć się tryb klasyczny.

źródło: engadget.com

Tryb ciemny owładnął cały internet. Szybko takie rozwiązanie stało się popularne, głównie ze względu na wzrok. Android, iOS, Microsoft w pakiecie Office – wszyscy oferują ciemną nakładkę, która nie męczy tak bardzo oczu, jak jasne barwy, szczególnie przy kiepskim oświetleniu.

Nie wiedzieć czemu, wdrażanie takich funkcji trwa dość długo – mam tu na myśli nie tylko Facebooka, ale nawet Apple, które także kazało trochę czekać użytkownikom iOS. Na pakiet Office także musieliśmy poczekać (szczególnie w wersji na macOS). Miejmy nadzieję, że od teraz będzie to standard, gdyż coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami, a to nie ma zbyt dobrego wpływu na nasz wzrok.

źródło: engadget.com

Wieści z Rozładowani.pl