Wreszcie mamy pierwsze realne zdjęcia deweloperskiej wersji PlayStation 5

Wreszcie mamy pierwsze realne zdjęcia deweloperskiej wersji PlayStation 5

Opublikowano 3.12.2019 9:04 -


Jeszcze kilka miesięcy temu było bardzo głośno o zdjęciach PlayStation 5, które wyciekły do sieci. Przedstawiały one dość nietypowy projekt niczym nieprzypominający poprzednich modeli. Konsola z wycięciem w kształcie „V” przewinęła się później także w urzędzie patentowym, co jeszcze zwiększyło emocje graczy w czasie oczekiwania na premierę. Jak się później okazało, były to szkice wersji deweloperskiej, wyglądem nawiązującej do piątej serii flagowego produktu Sony.

W końcu nadszedł moment, kiedy pierwsze wersje PlayStation 5 trafiły w ręce twórców gier. Jeden z użytkowników Twittera postanowił udostępnić fotografię, przedstawiającą dwa urządzenia obok siebie z dopiskiem „PS5 anyone?”. Wygląda na to, że nawet najmniejsze detale z projektu przełożono na rzeczywistość, a konsola prezentuje się naprawdę dobrze.

Czy to na pewno jest zestaw dla deweloperów?

Zagraniczne media miały wątpliwości co do tego, czy fotografia na pewno przedstawia oficjalny zestaw PlayStation 5. Jeden z redaktorów "The Verge" postanowił to zweryfikować, chociaż zdjęcie łudząco przypominało wstępne projekty, jakie niedawno zostały ujawnione. Po analizie wypisał on wiele zalet kształtu konsoli, przypominającego literę „V” - w tym między innymi lepsze chłodzenie czy większa ilość portów zewnętrznych. Pojawił się także żart, że w wolnej przestrzeni zmieści się także żelazko, jeśli nie będzie w domu wystarczającej przestrzeni do jego przechowywania.

Jak wygląd prototypu przełoży się na ostateczny wygląd PlayStation 5?

Warto pamiętać o tym, że niemal wszystkie wersje deweloperskie różniły się od konsoli dostępnych ostatecznie w sklepach. Sony prawdopodobnie przyoszczędzi na wielu szczegółach, jednak w PlayStation ma pojawić się nowy procesor, karta graficzna, dźwięk 3D, kompatybilność wsteczna, a także dysk półprzewodnikowy. Dzięki temu wszystkie produkcje mają się szybciej ładować i renderować, aby sprostać graficznym wymaganiom producentów gier.

Podczas demonstracji konsoli porównano jej szybkość ładowania z poprzednim modelem. Kiedy PS4 Pro około 15 sekund zajęło załadowanie gry Spider-Man, tak prototyp PS5 miał to wykonać w mniej niż jedną. Jeśli rzeczywiście tak dobrze przygotowana konsola trafi na rynek, Sony nie będzie miał sobie równych, a Microsoft oraz Nintendo zostaną daleko w tyle.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl