Wreszcie nowa funkcja na Facebooku: ignorowanie wiadomości w Messengerze

Opublikowano 27.01.2020 17:16 -


Facebook jest świadomy swojej wielkości i tego, w jaki sposób ten popularny serwis społecznościowy może być wykorzystywany. Oczywiście nie sposób uchronić się od wszechobecnego spamu. Tym razem ekipa Marka Zuckerberga wzięła się za problem i wprowadza długo wyczekiwaną funkcję.

Chodzi o blokowanie rozmów na Messengerze. Nie chodzi i blokowanie użytkownika Facebooka poprzez dodanie go na „czarną listę”, ani też o wyciszenie w komunikatorze. Chodzi twarde ignorowanie niechcianego delikwenta.

Nowa aktualizacja pojawiła się oficjalnej wersji „przeglądarkowego” Messengera (350.3.122.0). Myślę, że wprowadzenie tego narzędzia przypadnie wielu z Was do gustu. Ignorowanie jest banalnie proste – wystarczy kliknąć ikonkę opcji przy danej osobie i wybieramy „Ignoruj wiadomości”. To wszystko.

fb

Dla kogo nowa funkcja? Dla tych, którzy są zmęczeni niechcianymi wiadomościami typu łańcuszki, powielane życzenia itd. Przedtem można było taką rozmowę wyciszyć, ale wtedy wiadomości i tak się pojawiały, nie było jedynie powiadomień.

Warto zaznaczyć, że nowa wersja Messengera otrzymała także aktualizacje ekranu powitalnego, poprawki w narzędziu do wysyłania wideo czy innych załączników, a także nowe emotikony, poprawki w trybie ciemnym i pełnoekranowym.

Wieści z Rozładowani.pl