Wreszcie nowa funkcja na Facebooku: ignorowanie wiadomości w Messengerze

Wreszcie nowa funkcja na Facebooku: ignorowanie wiadomości w Messengerze

Opublikowano 27.01.2020 17:16 -


Facebook jest świadomy swojej wielkości i tego, w jaki sposób ten popularny serwis społecznościowy może być wykorzystywany. Oczywiście nie sposób uchronić się od wszechobecnego spamu. Tym razem ekipa Marka Zuckerberga wzięła się za problem i wprowadza długo wyczekiwaną funkcję.

Chodzi o blokowanie rozmów na Messengerze. Nie chodzi i blokowanie użytkownika Facebooka poprzez dodanie go na „czarną listę”, ani też o wyciszenie w komunikatorze. Chodzi twarde ignorowanie niechcianego delikwenta.

Nowa aktualizacja pojawiła się oficjalnej wersji „przeglądarkowego” Messengera (350.3.122.0). Myślę, że wprowadzenie tego narzędzia przypadnie wielu z Was do gustu. Ignorowanie jest banalnie proste – wystarczy kliknąć ikonkę opcji przy danej osobie i wybieramy „Ignoruj wiadomości”. To wszystko.

Dla kogo nowa funkcja? Dla tych, którzy są zmęczeni niechcianymi wiadomościami typu łańcuszki, powielane życzenia itd. Przedtem można było taką rozmowę wyciszyć, ale wtedy wiadomości i tak się pojawiały, nie było jedynie powiadomień.

Warto zaznaczyć, że nowa wersja Messengera otrzymała także aktualizacje ekranu powitalnego, poprawki w narzędziu do wysyłania wideo czy innych załączników, a także nowe emotikony, poprawki w trybie ciemnym i pełnoekranowym.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację