Wreszcie! Horizon Zero Dawn zapowiedziany na PC

Wreszcie! Horizon Zero Dawn zapowiedziany na PC

Opublikowano 11.03.2020 8:55 -


O tej premierze mówiło i pisało się już od wielu miesięcy jak nie od kilku lat (praktycznie od premiery gry na PS4). Produkcja, która była na wyłączność na konsole PS4 zyskała olbrzymią popularność. Właściciele Xboksów, a tym bardziej blaszaków zazdrościli posiadaczom plejaka tej pozycji. Teraz ci drudzy wreszcie doczekają się wersji na peceta.

Nie wiem czy jest druga tak wyczekiwana gra, która jest eksluzywną pozycją konsolową, a która jest tak pożądana na inne platformy. Ale stało się, Horizon Zero Dawn będzie pierwszą grą, która ze statusu “na wyłączność” przechodzi na komputery PC. Potwierdził to w wypowiedzi dla “PlayStation Blog” szef PlayStation Worldwide Studios (dawniej CEO w Guerrilla Games) Hermen Hulst.

„Tak, mogę potwierdzić, że Horizon Zero Dawn pojawi się na PC jeszcze tego lata… Wkrótce otrzymacie więcej informacji od Guerrilli i jej nowych dyrektorów (Michiel van der Leeuw, JB van Beek i Angie Smets)”.

Jednocześnie Hulst zaznaczył, że ta premiera nie oznacza, że wszystkie nowe (i stare) tytuły na wyłączność PS4, będą teraz wyrastać na pecetach niczym przysłowiowe grzyby po deszczu:

„I żeby uspokoić kilka osób, wypuszczenie jednego własnego tytułu AAA na PC niekoniecznie oznacza, że ​​każda gra będzie teraz na PC”.

Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądała dystrybucja Horizon Zero Dawn w wersji na PC. Plotkowało się o tym, że dwóch wielkich graczy, czyli Epic Games i Steam rywalizują o przejęcie nowej pozycji na swoją platformę sprzedażową, ale na tę chwilę wiele wskazuje na to, że gra może trafić do obu tych sklepów. Oczywiście to na razie przypuszczenia.

Horizon Zero Dawn to kultowa gra akcji z dużą dawką RPG, która zadebiutowała na początku 2017 roku na konsolach PlayStation 4. Osadzona w olbrzymim otwartym świecie szybko zdobyła rzesze fanów wśród graczy i bez wątpienia nakłoniła wielu z nich do przesiadki na konsolę PS4. Fabuła skupia się na postapokaliptycznym świecie, gdzie toczy się walka o przetrwanie po upadku ludzkości.

źródło: blog.us.playstation.com

Wieści z Rozładowani.pl