Wreszcie dobre zmiany na Facebooku! Tryb ciemny w wersji desktop nadchodzi

Wreszcie dobre zmiany na Facebooku! Tryb ciemny w wersji desktop nadchodzi

Opublikowano 21.10.2019 12:08 -


Tryb ciemny jest jedną z najbardziej pożądanych funkcji w ostatnich miesiącach. Z tego też powodu kolejne serwisy wdrażają dark mode do swoich usług. Dzisiaj rano pisałem o tym, jaki wpływ na żywotność baterii ma Tryb ciemny w iOS 13, a teraz dowiadujemy się, że Facebook testuje taki tryb w wersji desktopowej.

Serwis idzie śladami Twittera, który już taką opcję udostępnił. Testy na Androidzie rozpoczęły się już w sierpniu, a teraz czas na wersję na przeglądarki. Najwidoczniej Facebook chce jednocześnie udostępnić dark mode na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.

nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)

Wersja beta Facebooka, która obsługuje tryb ciemny, pojawiła się kilka dni temu. Dostęp do niej mają beta testerzy, ale także niektórzy użytkownicy. Osób było sporo, bo i w sieci pojawia się mnóstwo screenów i komentarzy z „nowym” Facebookiem.

To jest oczywiście wersja testowa, nowy interfejs, ale także cały tryb ciemny będzie zapewne wyglądał zupełnie inaczej. Kwestia dopracowania detali i analizy opinii z testów. Facebook umożliwia także przełączanie między trybami, jeśli komuś nowa wersja się nie spodoba.

Beta testy zwiastują, że oficjalna wersja trybu ciemnego powinna pojawić się na Facebooku w ciągu kilku tygodni. Jak będzie rzeczywiście? Na pewno będziemy śledzić sytuację i informować na bieżąco.

Wieści z Rozładowani.pl