Sklepów, które napędza silnik WooCommerce stale jest dość sporo na całym świecie. Oczywiście nie są to ogromne katalogi, ale przy odpowiednim rozbudowaniu można uzyskać naprawdę porządną platformę zakupową.

Do tej pory, aby dokonać integracji sklepu WooCommerce z narzędziem Zakupy Google wymagane było zastosowanie wtyczki, zazwyczaj płatnej, albo autorskiego połączenia poprzez API. Teraz jednak Google oficjalnie wypuszcza swój plugin, który co najważniejsze jest darmowy i zgodny ze standardami obu platform.

Integracja WooCommerce i Zakupy Google

Dzięki takiej integracji nasze produkty ze sklepu postawione na WooCommerce wyświetlą się w wyszukiwarce Google w zakładce Zakupy. właścicielom takich sklepów oczywiście nie trzeba przypominać, jak ogromne to ma znaczenie dla sprzedaży i popularyzacji naszego produktu. O samej darmowej integracji informacje pojawiały się już w ubiegłym tygodniu, ale dopiero dzisiaj oficjalnie zaprezentowano narzędzie.

Właścicielom sklepów pozwoli to na zaoszczędzeniu pięniędzy, a także uprości cały proces integracji, gdyż wszystkie funkcje będą dostępne z poziomu panelu administracyjnego WooCommerce. Instalacja oczywiście jest banalnie prosta i ogranicza się do kilku kroków, które nawet dla początkującego użytkownika nie powinny stanowić problemów.

Darmowa wtyczka dostępna jest pod tym adresem, sam z ciekawości pobieram i biorę się za testy tego rozwiązania.