iOS 14 pozwala na zmianę domyślnych aplikacji na te, które użytkownicy lubią najbardziej. Co prawda, taką zmianę można wykonać w przypadku przeglądarki internetowej oraz klienta poczty, ale to zawsze coś. Wszak nie wszyscy są zadowoleni z Safari oraz Mail.app. Niedawno wspominałem Wam o tym, jak zmienić domyślne aplikacje w iOS 14. Wskazywałem też na błąd, który powodował, że niestety ustawienia były przywracane po restarcie urządzenia. Na szczęście został on naprawiony przy okazji aktualizacji iOS do wersji 14.0.1. Jednak wśród opisywanych wtedy aplikacji zabrakło mi jednej, której jestem fanem.

iOS 14 – te aplikacje możesz już ustawić jako domyślne

Brave na iOS 14 domyślną przeglądarką

Twórcy Brave nie kazali długo czekać, zarówno mi, jak i pozostałym fanom, na możliwość ustawienia tej przeglądarki jako domyślnej w iOS 14. Stosowna aktualizacja aplikacji znajduje się już w AppStore i można ją pobierać. Tym samym Brave dołącza do grona, w którym znajduje się już od jakiegoś czasu Chrome, Firefox, Edge oraz DuckDuckGo. Proces ustawienia Brave, jako domyślnej przeglądarki w iOS 14 nie różni się niczym innym od innych aplikacji. Wystarczy przejść do ustawień Brave, odnaleźć zakładkę „Domyślna przeglądarka” i z listy aplikacji, które to umożliwiają, wybrać naszą ulubioną.

Brave na iOS 14 jako domyślna przeglądarka

iOS 14 umożliwia zmianę domyślnego klienta poczty

iOS 14 umożliwia także zmianę domyślnego klienta pocztowego. Sam korzystam ze Sparka, a Mail.app pozbyłem się całkowicie z iPhone. Procedura zmiany domyślnej aplikacji do obsługi maili jest podobna, jak w przypadku przeglądarki. Należy w ustawieniach naszego ulubionego klienta pocztowego odnaleźć opcję „Domyślna aplikacja poczty”. Tam wybieramy aplikację, za której pośrednictwem chcemy obsługiwać maile w iOS 14.

iOS 14.0.1 wydany! Aktualizacja naprawia problem z resetowaniem domyślnych aplikacji

Aktualizacja iOS naprawia błędy z domyślnymi aplikacjami

Niedawna aktualizacja iOS do wersji 14.0.1 rozwiązała kilka problemów. Najważniejszym było resetowanie ustawień domyślnej przeglądarki i klienta pocztowego po restarcie urządzenia. Poza tym: usunięto problem, przez który dwa starsze modele, czyli iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus mogły nie wyświetlać podglądu aparatu; rozwiązano problem uniemożliwiający połączenie z Wi-Fi; usunięto błąd, który mogli napotkać użytkownicy podczas wysyłania maili z kont niektórych dostawców usług; usunięto problem wyświetlaniem obrazków widgetu aplikacji News.


Posłuchaj nas!