Wreszcie pojawiają się jakieś informacje na temat nowego budżetowego iPhone’a. iPhone SE, który podbił serca klientów na całym świecie, doczeka się swojego następcy. Wszystko wskazuje na to, że nowy model pojawi się w 2020 roku.

Informacje przekazuje wysoko ceniony analityk Apple, Ming-Chi Kuo. Zawiedzeni powinni być jednak ci, którzy liczyli na to, że iPhone SE 2 będzie wyglądem przypominał poprzednika. Niestety nie, nowy model będzie oparty na bryle iPhone’a 8, który do dzisiaj cieszy się dobrą sprzedażą.

iPhone SE 2 będzie wyposażony w znany z iPhone’a 11 procesor Apple A13. W przeciwieństwie do „jedenastki” jednak, w SE 2 znajdziemy 3 GB pamięci RAM (iPhone 11 to 4 GB). Pamięć wewnętrzna powinna zaczynać się od 32 GB. Jak wspomniałem, konstrukcja telefony będzie taka sama jak iPhone 8, wyświetlacz będzie miał 4,7 cala.

R E K L A M A

Którą „jedenastkę” wybrać? iPhone 11 vs iPad 11. Ja wybrałem!

Touch ID wraca w iPhone SE 2

Doniesienia mówią także o tym, że w telefonie pojawi się Touch ID. I to może przekonać wiele osób, które sceptycznie podchodzą do Face ID, a na dodatek Apple usilnie unika czytnika linii papilarnych ukrytego pod ekranem. Nie wiadomo jeszcze czy powróci również 3D Touch, który zniknął wraz z pojawieniem się iOS 13.

Wszystko wskazuje na to, że w momencie pojawienia się iPhone’a SE 2 jednocześnie zniknie z oferty iPhone 8. Mimo że ten drugi ciągle jest jednym z bardziej popularnych modeli telefonów od Apple.

iPhone 12 Pro na renderach wygląda zacnie!

iPhone SE 2 – jaka cena?

I tutaj pozostaje największa niewiadoma. Zapewne firma nie utrzyma dość niskiej ceny, którą trzeba było zapłacić za model SE. Było to w dniu premiery 349 dolarów. Dla porównania model 8 w tej chwili jest sprzedawany za 449 $. Można więc przypuszczać, że SE 2 będzie kosztować około 400 dolarów, co i tak byłoby dobrą ceną.

Pamiętajmy, że znika już wsparcie oprogramowania dla starszych modeli. iOS 3 nie trafił już na iPhone’a 6, z którego ciągle korzystają miliony osób. Apple chce w ten sposób wypromować najnowsze telefony, a SE 2 ma być budżetową alternatywą dla drogich flagowców.

iPhone SE 2 – wygląd na minus

Tak, iPhone SE był popularny ze względu na swój klasyczny wygląd. Przyciski głośności w okrągłym kształcie, do tego kanciaste brzegi robiły konkretny efekt. Bryła „ósemki” przypomina bardziej nowe modele, ale nie jest aż tak zaokrąglona, jak iPhone 11. Czy mimo wszystko nowy Apple iPhone SE 2 znajdzie fanów? Myślę, że wszystko zależy od ceny, tutaj się wszystko rozegra.