Wracają po weekendzie! Przeloty Starlinków w poniedziałek [04.05.2020]

Wracają po weekendzie! Przeloty Starlinków w poniedziałek [04.05.2020]

Opublikowano 4.05.2020 12:27 -


Po długim, majówkowym weekendzie można powrócić na spokojnie do obserwacji nieba i tego, co przelatuje nad nami. Dzisiaj niestety tylko jeden przelot i to dość krótki.

Pogoda ma dopisywać, zatem widoczność powinna być idealne. Zatem, jeśli jeszcze nie widzieliście Starlinków nad Polską, to dzisiaj jedna z okazji, by nadrobić zaległości.

PRZELOTY STARLINK W PONIEDZIAŁEK 4.05.2020:

  1. 22:30 – 15 satelitów Starlink, widoczne centralnie nad nami (będą lecieć od zachodu)

PS. Jutro (wtorek) też będą nad nami ;)
UWAGA: zalecam odwiedzenie tego tekstu w późniejszych godzinach, gdyż w każdej chwili może pojawić się aktualizacja godzin.

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl