Już w sobotę wraca angielska Premier League. Określana przez wiele osób najlepszą ligą świata rozpocznie się spotkaniem Fulham z Arsenalem na stadionie Craven Cottage.

Na powrót Premier League czekam, jak sezon najlepszego serialu. Każdy z odcinków, a w tym przypadku meczów, może pochłaniać widza bez reszty. Uwielbiam oglądać te składy drużyn, wyśmienite akcje, podania i zdobyte gole. Nie mogę się doczekać rywalizacji na szczycie, kto zostanie kolejnym Mistrzem Anglii. Czy będzie to Liverpool, a może Manchester City w tym sezonie bardziej się postara? Może jednak inna drużyna sięgnie po tytuł? Tyle emocji, ale nie dziwcie się. Uwielbiam Premier League. Jednak wiele czynników sprawia, że nie zawsze mogę obejrzeć tylu spotkań, ile bym chciał. Na szczęście mam sprawdzone sposoby, aby być na bieżąco z terminami i wynikami meczów.

aplikacja premier league

Aplikacja Premier League

Podstawą informacji jest dla mnie oficjalna aplikacja Premier League na smartfony. Dostępna jest na iOS oraz Android. Szczerze mówiąc, jest rewelacyjna. Po jej instalacji użytkownik może wybrać drużyny, którym kibicuje. Można to także zrobić później. Dzięki sprecyzowaniu ulubionej drużyny, w dolnej części głównej karty aplikacji otrzymujemy najświeższe newsy na jej temat. Górna część tej karty dostarcza użytkownikowi aktualnych informacji na temat ligi. Potem mamy najważniejsze, czyli dni i godziny meczów. Co ciekawe, aplikacja wskazuje, które mecze będą transmitowane w telewizji posiadającej prawa do nadawania Premier League w danym kraju. Poniżej znaleźć można ligową tabelę. Aplikacja jest naprawdę godna uwagi. Umożliwia także uzyskiwanie informacji na temat naszego uczestnictwa w Fantasy Premier League oraz ciekawych statystyk.

aplikacja premier league 2

Kalendarze

Oprócz aplikacji Premier League posiłkuję się… systemowym kalendarzem. Brzmi może śmiesznie, ale to prawda. Subskrybuję zewnętrzne kalendarze. Oddzielny dla całej ligi, a także dla ulubionej drużyny. Kalendarz całej ligi, żeby być na bieżąco ze wszystkimi ligowymi spotkaniami. Z kolei kalendarz drużyny dostarcza mi informacji o terminach w ramach Premier League, a także innych rozgrywek. Kalendarze wygenerowane są za pomocą strony fixture.es. Bez problemu można je subskrybować poprzez Kalendarz Google, Kalendarz w iOS/macOS, a także Microsoft Outlook i outlook.com. Po meczu, w kalendarzu pokazują się również wyniki. Informacje zawarte w kalendarzu pomagają mi w szybszy sposób ustalić, czy plany na weekend pozwolą mi na obejrzenie meczu, albo z nim kolidują :). Oczywiście subskrybowane kalendarze można wykorzystać do innych lig, a także krajowych reprezentacji.

fixture es

Startuje sezon 2020/2021 Premier League

Już w sobotę rozpocznie się sezon 2020/2021 angielskiej Premier League. Spotkanie Fulham z Arsenalem na Craven Cottage rozpocznie się o 13:30. Mecz będzie transmitowany na Canal+.