Wpadła Ci w ucho piosenka z ulubionej stacji radiowej, ale nie znasz jej tytułu? Teraz to już nie problem

Wpadła Ci w ucho piosenka z ulubionej stacji radiowej, ale nie znasz jej tytułu? Teraz to już nie problem

Opublikowano 30.03.2014 19:05 - 1


Uwielbiam proste pomysły, szczególnie jeśli są odpowiedzią na realne potrzeby ludzi. Pewnie nie tylko mi często się przytrafiało, że jadąc autem, czy będąc w biurze i słuchając ulubionej stacji radiowej (PR Trójka, Antyradio), trafiła się piosenka, która zapadła w pamięć. Głównie za sprawą tego, że trafiła w gust. Niestety jeszcze częściej się zdarza, że nijak można ustalić kto jest wykonawcą, by nie mówić o jej tytule.

Teraz jestem nieco bardziej przezorny i mój telefon wyposażony jest w aplikację SoundHoud, która w dużej mierze rozwiązuje ten problem. Wystarczy przyłożyć mikrofon telefonu do źródła dźwięku i po chwili otrzymamy informację o tym, kto dany utwór wykonuje. Dlaczego jednak Soundhoud nie rozwiązuje problemu w pełni? Niestety aplikacja jest ułomna na polskich wykonawców, których ja osobiście bardzo lubię, szczególnie ze sceny alternatywnej a takiej muzyki w popularnej Trójce pełno.

ra

Okazuje się, że jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż Soundhood i co ciekawe, narzędzie jest naszej rodzimej produkcji. Mowa o serwisie o nazwie Radioarchiwum, który z założenia jest jeszcze prostszy w działaniu. Otóż kolekcjonuje on całą muzykę, która została puszczona w eter we wszystkich radiach, które narzędzie śledzi. A jest ich naprawdę sporo, zaczynając od ogólnopolskich stacji – kończąc na rozgłośniach lokalnych. Wystarczy wybrać odpowiednie radio, następnie datę która Was interesuję i przedział czasowy, w których utwór został puszczony w eter. Po chwili otrzymujecie całą listę z odpowiednimi linkami odsyłającymi np. do Youtube.

Czyż to nie genialne? :-)

Wieści z Rozładowani.pl