WOW! Tak wygląda przyszłość, Tesla pokazuje solarną stację

WOW! Tak wygląda przyszłość, Tesla pokazuje solarną stację

Opublikowano 21.07.2019 21:06 -


Nie wiem, skąd Elon Musk ma na to wszystko czas, ale jeśli faktycznie śpi zaledwie po kilka godzin dziennie, to w sumie jest to logiczne. Codziennie pojawiają się jakieś informacje na temat technologii, nad którymi pracuje on i jego firmy. Tesla pokazała właśnie nową ładowarkę V3 zasilaną baterią słoneczną.

Tak właśnie wyobrażałem sobie „tankowanie” aut w przyszłości, jednak w moich wyobrażeniach było to rok 2030+, a jak widać, przyszłość przyszła do nas dość szybko. Nowa stacja ładowania w Las Vegas robi wrażenie.

Aktualizacja ładowarek była zapowiadana od kilku miesięcy, aby osiągnąć docelowo 250 kW. Do tej pory pojawiły się tylko dwie stacje obsługujące tę technologię. Jednak nie w pełni obsługiwały one moc maksymalną. Teraz powstała pierwsza, zgodna z najnowszymi technologiami stacja Supercharger V3. Znajduje się na niej 24 stanowiska do ładowania.

Cały dach stacji pokryty jest panelami słonecznymi. Energia gromadzona jest w specjalnych akumulatorach. Wraz z otwarciem stacji, Elon Musk spełnia obietnice wprowadzenia stacji z energią pochodzącą ze słońca. Taki cel był od początku, a pojawienie się zasilania z paneli solarnych sprawia, że samochody Tesli są jeszcze bardziej zgodne z misją Tesli, aby zasilane były z energii odnawialnej.

Instalacja nowych ładowarek dopiero się rozpoczęła, a firma zapewnia, że dzięki tylko tej jednej wzrośnie wydajność stacji. Do tej pory stacje w Las Vegas miały średnio 6500 doładowań miesięcznie, teraz stacja ma obsłużyć do 1500 doładowań każdego dnia.