WOW - SpaceX wyśle turystów w kosmos już w 2021 roku!

WOW – SpaceX wyśle turystów w kosmos już w 2021 roku!

Opublikowano 19.02.2020 14:02 -


Faktem jest, że wszystkie firmy Elona Muska, a także jego projekty to szczyt wyzwań, nie tylko technologicznych, ale i ambicjonalnych. Charyzmatyczny milioner wpada na jakiś pomysł i go realizuje. Po prostu. Od wielu lat SpaceX prowadzi starania, aby uruchomić turystyczne loty w kosmos. Okazuje się, że jesteśmy w przededniu tego wydarzenia.

Firma SpaceX ma zamiar wysłać czterech turystów na ziemską orbitę już w przyszłym roku. Przyszłość zatem dzieje się teraz. Cała podróż będzie trwała pięć dni.

Ceny dokładne nie są znane, ale nie trudno przypuszczać, że taki bilecik może kosztować krocie. W całej akcji pośredniczyć będzie także firma Space Adventures, która podejmowała się już prób kosmicznej turystyki w latach 2001-2009. Ostatni z takich lotów kosztował założyciela Cirque du Soleil, Guya Laliberte około 30 milionów dolarów.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie taki lot miałby się odbyć, jednak firmy zapewniają, że będzie to raczej końcówka 2021 roku, a następna podróż w połowie 2022 r. Oczywiście, żeby załapać się na taki rejs, nie wystarczy kieszeń wypełniona dolarami. Każdy z turystów będzie musiał przejść odpowiednie szkolenie. Według zapowiedzi SpaceX szkolenie takie może potrwać od kilku do kilkunastu tygodni.

Po spełnieniu wszystkich warunków i zapewne przejściu odpowiednich badań pasażerowie wsiądą do Crew Dragon Capsule. Statek ten będzie jeszcze w tym roku przechodził pierwsze załogowe testy, tak aby wszystko odbyło się bez komplikacji. Jednostka powstała z uwagi na chęć obniżenia kosztów transportu astronautów do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Pierwsi astronauci zostaną nią przetransportowania między kwietniem a czerwcem bieżącego roku.

Razem z redaktorami DailyWeb planujemy zbiórkę funduszy na pierwszy rejst na orbitę razem ze SpaceX ;)

Wieści z Rozładowani.pl