Wow! Sony pokazuje rozgrywkę z PS5, robi wrażenie!

Wow! Sony pokazuje rozgrywkę z PS5, robi wrażenie!

Opublikowano 21.05.2019 7:34 -


Na premierę, a wcześniej w ogóle na konkretną zapowiedź konsoli PS5 czeka chyba każdy posiadacz poprzedniej generacji konsoli. Teraz Sony zapowiada „piątkę” jako „wciągającą i bezproblemową”. Na dowód firma pokazuje nagranie.

Film w sieci opublikował dziennikarz Wall Street Journal. Możemy tam zobaczyć porównanie ładowania konsoli PS4 i konsoli nowej generacji. Efekty są niesamowite – nowa konsola ładuje się dziesięć razy szybciej. Według Sony PlayStation 5 ma mieć „wciągającą” i „płynną” rozgrywkę dzięki „dramatycznej” poprawie wydajności graficznej i odświeżaniu w chmurze w PlayStation Now. Prezentacja odbyła się podczas spotkania korporacyjnego na temat strategii firmy.

Oprócz momentu ładowania w nowej konsoli pokazano również urywek z rozgrywki. Jako testową grę pokazano Spider-Mana. Wybrano najbardziej obciążające momenty gry, w których widać, że PS4 (w wersji Pro) ma kilka problemów, a nowa generacja radzi sobie bez przeszkód i zacinania.

Kilka dni temu Sony zapowiedziało współpracę z Microsoft w celu ulepszenia chmury PlayStation Now. Kilka dni temu ujawniono także, że PS5 będzie oparte na 8-rdzeniowym procesorze AMD trzeciej generacji, zbudowanym w architekturze Zen 2. Do tego układ graficzny Navi Radeon. Całość robi wrażenie. Ciekawe jak będzie wyglądać teraz konkurencja na linii Xbox – PlayStation.

Wydawałoby się, że PS4 w wersji Pro jest już niemalże kompletne i nie da się bardziej niektórych rzeczy poprawić. Jak widać, jednak jest jeszcze sporo miejsca na poprawki i to, co wydaje się niemożliwe, jest do ulepszenia. Tak samo będzie zapewne za kilka lat z kolejnymi generacjami. Teraz pozostaje nam czekać na premierę PS5.

Wieści z Rozładowani.pl