O sprawie poinformował użytkownik @renka_schedule. Dotarł on do patentu Sony, który mówi o możliwości grania w chmurze w gry ze starych generacji konsol od Sony. Będzie to najprościej mówiąc swego rodzaju emulator.

Pamiętajmy jednak, że jak na razie to tylko patent, nie jest to równoznaczne z tym, że Sony faktycznie taką funkcję wdroży. Warto jednak mieć nadzieję, szczególnie że brzmi to zaskakująco i naprawdę interesująco.

Okładki gier na konsole Sony PS5

W piątek pisaliśmy także o tym, że Sony opublikowało wreszcie, jak wyglądać będą okładki gier na konsole PlayStation 5. Zmiany są co prawda kosmetyczne, ale powinny się odróżniać od poprzednich generacji.

Cena idzie w parze z jakością?

Dobrze, przyznam, że jakaś górna granica jest na pewno w mojej głowie, bo 15 tysięcy za plejaka z cyfrą pięć raczej bym nie dał, ale pojawiające się w przeciekach kwoty sięgające 900 dolarów są do przełknięcia jak za to, co otrzymamy w zamian:

  • Procesor: 8x rdzeń Zen 2 3.5 GHz
  • Grafika: 10.28 RFLOPs, 36 CUs 2.23 GHz
  • RAM: 16GB GDDR6
  • Dysk: autorski 825GB SSD
  • Napęd: 4K Ultra HD

DUALSENSE – NOWY PAD PS5

Nowy pad będzie się nazywał DualSense. Zamiast znanego z DualShocka przycisku “Share”, tutaj otrzymamy “Create”. Już wcześniej wiedzieliśmy natomiast, że w nowym padzie będą wibracje haptyczne, a także triggery z różną siłą nacisku (pomoże na pewno w wielu grach FPS):

“Włączyliśmy również wyzwalacze adaptacyjne w przyciskach L2 i R2 DualSense, dzięki czemu możesz naprawdę poczuć napięcie swoich działań, na przykład podczas rysowania łuku, aby wystrzelić strzałę”.