Worms Armageddon z dużą aktualizacją po 21 latach od premiery

Opublikowano 19.07.2020 22:31 -


Są takie gry, które mimo upływu lat mają swoich wiernych fanów, którzy nie przejmując się starzeniem tytułów, wciąż w nie grają. Wierną społeczność mają między innymi takie gry jak Age of Empires II, Championship Manager 01/02 czy Worms Armageddon.

Ta ostatnia gra doczekała się właśnie dużej aktualizacji. Wydana w 1999 roku, wyprodukowana przez brytyjskie studio Team17, strategiczna gra turowa, jest jedną z najlepszych odsłon sagi z sympatycznymi robakami w roli głównej. Sagi, która w tym roku obchodzi 25-lecie.

Worms Armageddon mimo 21 lat na karku, czyli więcej niż wielu naszych czytelników, jest wciąż grą, która przyciąga użytkowników i posiada sporą społeczność, która nie tylko gra, ale też rozwija ten tytuł. Zauważyła to ekipa Team17, która z okazji 25 urodzin swojej najsłynniejszej serii, udostępniła spory Patch 3.8.

Patch, za którego treść w znacznej mierze odpowiada właśnie społeczność, jest potwierdzeniem faktu, że ekipa Team17 bacznie obserwuje, co się dzieje wśród fanów gry i nie boi się dać im prawa głosu. Nowy patch przynosi 370 poprawek, 45 zmian oraz 61 nowych funkcji. To całkiem sporo, jak na ponad 20-letnią grę. Do najciekawszych zmian należą możliwość modyfikacji fizyki gry (między innymi możliwość turlania się wormów, z pochyłych powierzchni), zwiększona liczba uczestników gry (w tym dodanie botów, zarówno do rozgrywek singla, jak i online) oraz poprawienie płynności ruchu postaci. Dodano także małe usprawnienia dla streamerów oraz wsparcie dla Windowsa 10 i Linuxa.

Microsoft Solitaire kończy 30 lat i ma… 35 mln graczy miesięcznie

Team17, poza dodaniem do jednej ze swoich klasycznych gier dużego patcha, pracuje także nad innym tytułem w uniwersum Wormsów. Worms Rumble nie będzie jednak turową strategią, a grą rozgrywaną w czasie rzeczywistym, wydającą się skokiem na kasę, podpisaną tytułem "battle royale". Ja jako fan klasycznych odsłon serii, po obejrzeniu zwiastuna, nie jestem przekonany co do nowej koncepcji.

Liczę, że któraś z kolejnych aktualizacji, oficjalnych bądź nie, pozwoli na zagranie w Armageddon na komputerach z systemem Mac Os. Z pewnością skorzystałbym z tego sentymentalnego powrotu do przeszłości. Tymczasem wracam do zabijania robaków znajomych w Worms W.M.D na konsoli, a nadchodzące wielkimi krokami Rumble obejdę raczej szerokim łukiem. A Wy jak zapatrujecie się na nowego patcha do Armageddona i to, w którym kierunku chcą podążać programiści z Team17?

Wieści z Rozładowani.pl