Jesteście ciekawi co działo się w świecie WordPressa od początku tego roku? Ta lista ważnych styczniowych newsów pokaże Wam, że jak zwykle nie ma tutaj miejsca na nudę. Pamiętajcie, że zbliża się również kilka ciekawych wydarzeń online związanych z WordPressem – o tym znajdziecie na bieżąco informacje na WordPressówce.

Francesca Marano podsumowała jak wygląda rok 2020 dla WordPressa. Opisała też co czeka nas w 2021.

The Future of WordPress: 2020 edition

Hugh Lashbrooke opisuje co zrobić, żeby mieć kontrolę nad własną społecznością dzięki WordPressowi. Jest to bardzo ważne zagadnienie, szczególnie, ze wiele platform potrafi z dnia na dzień wprowadzić dość nieoczekiwane ograniczenia.

Owning your Community Platform with WordPress

Na wordpress.com pojawiła się nowa usługa – tworzenie stron. Podali nawet minimalną cenę $4900. Społeczność jest bardzo podzielona. Część twórców poczuła się wręcz zagrożona.

Z mojej, polskiej, perspektywy – cieszę się. Uznam tą ceną za cenę minimalną.

Your site. Built by us. Built for you.

Ten temat rozwinął też Joe Casabona. Uważa, że twórcy nie powinni się bać usługi Automattica.

Rynek jest na tyle duży, a w dodatku klienci potrzebują często bardzo wyspecjalizowanych usług, że jedna nowa firma niczego nie zmieni.

If You’re Afraid of Automattic Making $5K Websites, You Need to Change Your Approach

Ben z LayerWP postanowił sprawdzić ile prawdy jest we wpisach typu „10 pluginów do głosowania”. Niestety okazało się, że takie wpisy najczęściej nie są aktualizowane i często służą tylko do zarabiania pieniędzy z afiliacji.

Why WordPress List Posts Can Be A Bad Idea & A Real World Example/Teardown.

Alex Denning napisał naprawdę doskonały artykuł o tym jak powinny walczyć o swoje miejsce WordPressowe produkty i jak ważne jest znalezienie swojej niszy.

Competition and positioning for WordPress products in 2021 and beyond

Belgijska firma Spatie wypuściła właśnie nowy debugger do PHP. Osobiście mogę potwierdzić, że działa bardzo fajnie i może już się pochwalić oficjalnym pluginem do WP.

Debug with Ray to fix problems faster

Swizec Teller naprawdę celnie opisał dlaczego senior develeoperzy nic nie robią (a w każdym razie na pierwszy rzut oka), ale mimo to pozwalają firmom zaoszczędzić masę pieniędzy.

Why senior engineers get nothing done

Chris Lema w swoim artykule porusza wiele ważnych kwestii – od tego jak Page Buildery ograniczyły elastyczność WordPressowego ekosystemu po zauważenie, że motywy oparte na Gutenbergu zaczynają nam serwować bardzo podobne ograniczenia.

Endangering Ecosystem Flexibility

Wraz z nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych, pojawiła się nowa strona. Znowu jest to WordPress i trzeba przyznać, że jest bardzo dobrze zoptymalizowana.

Whitehouse.gov Chooses WordPress, Again


WordPressówkę przygotował dla Was Maciej Palmowski z serwisu WordPressówka.pl