WordPressówka #2 – czyli przegląd niusów ze świata WordPress

Opublikowano 12.08.2020 8:39 -


Jeszcze miesiąc temu informowaliśmy Was, że WordCamp Europe w 2021 odbędzie się zgodnie z planem. W końcu miała nadejść okazja do spotkania i nadrobienia zaległości w relacjach w społeczności WordPressa. Ale niestety, jednak przyszłoroczna edycja również odbędzie się w trybie online. Wszystko z powodu bezpieczeństwa uczestników kilkutysięcznej konferencji.

Mamy nadzieję, że rok 2022 przyniesie nam nieco więcej normalności i w końcu odwiedzimy Porto.

WordCamp Europe 2021 will be online

Motyw do WordPressa Astra został pierwszym motywem z oficjalnego repozytorium, który uzyskał ponad milion instalacji. Pozostaje tylko pogratulować. Czy ktoś z Was używa tego motywu? Podzielcie się swoją opinią na jego temat.

Celebrating 1 Million Active Installs! The Highest Number Any WordPress Theme Has Achieved.

Jeden z najpopularniejszych serwisów z darmowymi fotografiami - Unsplash wypuścił w końcu oficjalny plugin do WordPressa, który pozwala w łatwy sposób pobierać zdjęcia z ich zbiorów. Jest naprawdę bardzo interesujący - warto jednak zapoznać się z nowym regulaminem korzystania z obrazków.

Unsplash

Powiadomienia od pluginów w panelu administracyjnym potrafią być zmorą. Wielu ludzi całą winę zrzuca na twórców pluginów – czy to jednak w całości ich wina? Vova Feldman z Freemius próbuje odpowiedzieć na to pytanie.

Stop Blaming Plugin Developers for Too Many WordPress Admin Notices

WordProof - holenderski startup łączący z  sobą WP oraz blockchain wygrał konkurs organizowany przez UE pt. „Blockchains for Social Good”.

Dutch startup WordProof awarded 1 million euros by European Commission

Automattic rok temu wykupił Zero BS CRM. W minionym miesiącu przemianowali go na Jetpack CRM. A co można za jego pomocą robić? Zbierać leady, pozyskiwać klientów, zarządzać kontaktami i wystawiać faktury. Podobno bardzo ładnie integruje się z WooCommerce.

Introducing Jetpack CRM: Grow Your Business Through Better Contact Management

W oficjalnym repozytorium pluginów pojawiła się nowa sekcja – Blocks. Co na pewno ułatwi poszukiwanie pluginów, które wspierają edytor blokowy Gutenberg

Block

Tym razem coś dla fanów stron statycznych: Plugin do Gatsby pobierający dane z WordPressa w końcu wkroczył do fazy beta. Warto przeczytać listę nowości, bo jest ona naprawdę imponująca i nie kończy się na podglądzie wpisów oraz buildach przyrostowych.

Introducing Headless WordPress with Gatsby Cloud (Live Preview, Incremental Builds, and more!)

Allen Smith został głosem wszystkich developerów pracujących z WooCommerce. Wg mnie to świetna inicjatywa i w dłuższej perspektywie sprawi, że programistom lepiej będzie się pisało nowe pluginy oraz biblioteki.

Meet your Developer Advocate

Lubicie Relacje na Facebooku lub Instastories? Już teraz możecie taki tryb prezentacji treści wdrożyć na swojej własnej stronie. Google udostępnił plugin do tworzenia Web Stories.

Get Ready to Tell Stories on WordPress


WordPressówkę przygotował dla Was Maciej Palmowski z serwisu WordPressówka.pl

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz