Chris Wiegman pokazuje jak stworzyć bardzo lekki motyw do WP. Naprawdę warto przeczytać, bo reguły tu zawarte są uniwersalne i powinniśmy o nich zawsze pamiętać.

Creating A Minimal WordPress Theme In The Era Of Gutenberg

Anders Norén opisał jak 2021 zmienił (i zmieni) krajobraz motywów w świecie WordPressa. A wszystko przez Full Site Editing, który bardzo je uprości.

A New Era for WordPress Themes

Yoast uruchomił właśnie drugą edycję swojego Diversity fund. Jeżeli uważacie, że komuś się należy wsparcie za pracę, którą wykonuje dla społeczności – nie wahajcie się go zgłosić.

Got a great WordPress project? Apply for our Diversity fund

Strattic opublikowało świetny poradnik, pokazujący jak za pomocą WP Migrate DB, Buddy lub DeployHQ oraz właśnie Strattica, możemy stworzyć świetny flow, którego rezultatem będzie statyczna strona.

An Ideal WordPress Development and Deployment Workflow using WP Migrate DB Pro and DeployHQ/Buddy

W 13 odcinku WP Cafe Mark Wilkinson i Keith Devon rozmawiali o przyszłości WordPressa z Mattem Mullenwegiem oraz Josephą Haden Chomposy.

WP Café #13: The future of WordPress with Matt Mullenweg and Josepha Haden Chomposy

GiveWP stało się właśnie częścią Liquid Web Family of Brands. Wszystko wskazuje na to, że jedyne zmiany będą związane z większymi inwestycjami w obecną kadrę i marketing.

GiveWP Joins the Liquid Web Family of Brands

Nowa wersja WP-CLI przyniesie dużo zmian takich jak obsługa PHP 8.0, nowe komendy i wiele innych.

WP-CLI v2.5.0 Release Notes

Dlaczego nie ma pluginów, które obsłużą wszystkie wymagania userów ? O nastawieniu na otrzymanie gotowego rozwiązania opowiada Chris Lema.

You Can’t Afford The WordPress Plugin You Want

Z okazji 18 urodzin na stronie WordPress.org pojawiła się strona pokazująca drogę WP od powstania do 40% sieci.

Our journey to powering 40% of the web

Torque Magazine przepytał kilka agencji związanych ze światem WordPressa czemu postanowili zacząć korzystać z Gutenberga i jakie dostrzegają korzyści.

Why WordPress Agencies Are Embracing Gutenberg