Marzec to przede wszystkim miesiąc, w którym pojawiła się najnowsza wersja WordPressa 5.7.

Wraz z nią plany na kolejne wydanie. Mieliśmy również możliwość wzięcia udział w wielu wordpressowych wydarzeniach online, których cały czas przybywa. Zobaczcie co poza tym działo się w minionym miesiącu:

Eric Karkovack podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie tego, że WordPress napędza już 40% stron internetowych oraz jak powinien wyglądać jego rozwój, żeby nie utracić tej pozycji.

Thoughts on WordPress Achieving 40% Market Share

Oana z Pixelgrade wyjaśnia jak ważna jest relacja pomiędzy designem a treścią. Bardzo wielu klientów, niestety, nie zdaje sobie z tego sprawy i podsyła treści na samym końcu.

Creating your website: get priorities straight

Kinsta zebrała wszystkie informacje związane z WordPressem 5.7 w jednym miejscu. Warto przeczytać jakie zmiany i nowości pojawiły się w najnowszej wersji.

What’s New in WordPress 5.7 (Lazy-Loading, HTTPS, UI Updates, New APIs, and Much More)

Matt Medeiros rozmawiał z Jasonem Bahlem o GraphQLu. Jason dokładnie wyjaśnił czym jest GraphQL, komu może się przydać i czy można się go spodziewać w core WP.

WPGraphQL: Playing a role in the web’s operating system

Michelle Frechette w ramach setnego odcinka swojego podcastu WP Coffee Talk zaprosiła do rozmowy Matta Mullenwega. Koniecznie posłuchajcie!

WPCoffeeTalk: Matt Mullenweg

Alex Denning zgłębił temat reklam wśród firm świadczących usługi związanych z WordPressem, jaka jest ich skuteczność i jaka stratega może okazać się najcelniejsza.

What ads are WordPress businesses running, anyway?

Iain Poulson z Delicious Brains podsumował wszystko co wie o Advanced Custom Fields.

Advanced Custom Fields: A Guide to Custom Fields and ACF Blocks

Ben z LayerWP zrecenzował wtyczkę Formality. Nie dość, że jest bardzo ciekawa wtyczka do tworzenia formularzy to dodatkowo bardzo ładnie wykorzystuje Gutenberga do ich tworzenia.

One to Watch: Formality Contact form Plugin A Video Review

Doczekaliśmy się w końcu momentu, kiedy WordPress porzuci wspieranie Internet Explorera 11. Nastąpi to albo w wersji 5.8 albo 5.9.

WordPress to Drop Support for IE11 in Upcoming 5.8 or 5.9 Release

Conditional Blocks to wtyczka, która pozwala na pokazywanie bloków warunkowo (nazwa jest bardzo oczywista). Przyznam, że nie słyszałem o niej wcześniej, ale wygląda naprawdę świetnie. Widzę w niej ogromny potencjał, szczególnie w połączeniu z Full Site Editing.

Introducing Conditional Blocks 2.0!