WordPress zasila 30% wszystkich stron w sieci!

WordPress zasila 30% wszystkich stron w sieci!

Opublikowano 6.03.2018 20:46 -


To ironia losu. Podczas ostatnich swoich warsztatów, które miałem okazje prowadzić w ramach Konferencji Marketing w Kulturze, zastanawiałem się głośno kiedy będę musiał zaktualizować procentowy udział WordPress wśród wszystkich stron w sieci. Nie trwało to długo, już prawie co trzecia strona w sieci zbudowana jest w oparciu właśnie o tą platformę.

Badanie zostało przygotowane przez markę W3techs, która to jeszcze 2,5 roku temu wskazywała, że co czwarta strona w sieci napędzana jest przez WordPress. Długo nie trzeba było czekać, bo wedle ostatnich doniesień tej marki, WP osiągnął kolejny rekord – 30%!

Warto wspomnieć o sposobie, w jaki zostało przeprowadzone badanie. Otóż W3Techs przebadał 10 milionów najpopularniejszych stron internetowych, według rankingu Alexa. Następnie wyciągnął średnią z trzech miesięcy, która dała ostateczny wynik.

WordPress 4.9.4 z jedną poprawką już jest

W badaniu brane były pod uwagę instancje WordPress instalowane na własnym hostingu, jak i serwisy, które powstały w ramach serwisu WordPress.com.

Nie pozostaje teraz nic innego niż oczekiwanie na 50%. Co ważne, jestem pewien, że dożyje momentu, kiedy będę mógł to ogłosić.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz