[Wordpress] Skrypt do pobierania ostatnich tweetów bez żadnej dodatkowej wtyczki

[WordPress] Skrypt do pobierania ostatnich tweetów bez żadnej dodatkowej wtyczki

Opublikowano 8.02.2012 11:05 -


Wtyczki do WordPressa to zło konieczne, ale czy na pewno? Pisałem ostatnio o optymalizacji WordPress, jednym z głównych wniosków, który się pojawił by fakt, tego że wtyczki do tej popularnej platformy blogowej nie są tworzone z należytą starannością.

Skutki są opłakane zarówne dla naszego operatora hostingu jak i dla naszych czytelników, którym nasz blog zwyczajnie włącza się znacznie dłużej. Dlatego pomimo mnogiej ilości skryptów do pobierania ostatnich wpisów na Twiterze, polecam wykorzystać ten przygotowany poniżej by mieć pewność, że serwer nie zostanie zarżnięty. Wtyczka została przygotowana przez serwis SmashingMagazine, korzysta ona z API Twittera a jedyne co musicie zmienić to wybrać profil Twittera, z którego mają być pobierany wpisy (miejsce wskazane komentarzem). Kod należy umieścić w wybranym pliku szablonu.

[php] <?php
include_once(ABSPATH . WPINC . ‘/feed.php’);
$rss = fetch_feed(‘https://api.twitter.com/1/statuses/user_timeline.rss?screen_name=NAZWA_PROFILU_NA_TWITTERZE’); //zamiast NAZWA_PROFILU_NA_TWITTERZE podajemy nazwę użytkownika, którego wpisy chcemy pobierać
$maxitems = $rss->get_item_quantity(3);
$rss_items = $rss->get_items(0, $maxitems);
?>

<ul>
<?php if ($maxitems == 0) echo ‘<li>Brak wpisów.</li>’;
else
foreach ( $rss_items as $item ) : ?>
<li>
<a href='<?php echo $item->get_permalink(); ?>’>
<?php echo $item->get_title(); ?>
</a>
</li>
<?php endforeach; ?>
</ul>
[/php]

 

 

Wieści z Rozładowani.pl