Główną zaletą repozytorium szablonów WordPress jest fakt, że jest ich tam zdecydowanie wystarczająco dużo, by znaleźć coś dla siebie. Aktualna ich ilość oscyluje blisko granicy 3000 sztuk. Problem jednak w tym, że poruszanie się po tak dużym zbiorze jest aktualnie nieco uciążliwe. W zasadzie jednynymi możliwościami nawigowania po całości, jest wyświetlenie tych najnowszych lub najpopularniejszych. Jest także wyszukiwarka, która moim zdaniem nie do końca spełnia swoją rolę.

Na całe szczęście twórcy WordPress postanowili to zmienić, aktualizując interfejs swojego serwisu. Teraz będzie on łudząco podobny do tego, jak wygląda on w naszych panelach administracyjnych WordPress, w zakładce Wygląd -> Motywy.

wprepo

Szablony zamiast wyświetlać się w wierszach, okraszone opisem, który moim zdaniem w zasadzie jest zupełnie niepotrzebny przy widoku listingu, będą zlokalizowane w boksach. Cała uwaga poświęcona będzie temu jak szablon się prezentuje, a po najechaniu na wybraną pozycję pojawi się możliwość pobrania lub przejścia do detali szablonu.

Ogromną zaletą jest także możliwość sortowania po wybranych kategoriach, całość znajduje się w zakładce Feature Filter, widocznej na zrzucie w pasku nawigacyjnym. Co ciekawe, już teraz można podejrzeć jak się prezentuje, nowe odświeżone repozytorium szablonów – tutaj. Dobra robota, jak to mówią – lepiej późno niż wcale. Teraz pozostaje liczyć na to, że taki sam los spotka podstronę odpowiedzialną za pluginy.


Posłuchaj nas!