Wordpress i pisanie bez rozproszenia jest kapitalne, ale ma jedną wadę, którą można łatwo poprawić

WordPress i pisanie bez rozproszenia jest kapitalne, ale ma jedną wadę, którą można łatwo poprawić

Opublikowano 14.01.2015 14:05 - 14


Ostatnia wersja WordPress 4.1 przyniosła kilka istotnych zmian (i oczywiście o tym pisaliśmy: Co nowego WordPress 4.1?). Prócz nowego, rewolucyjnego, domyślnego szablonu, który w końcu przyniósł responsywność, pojawiło się także dość oryginalnie przetłumaczone na język polski – pisanie bez rozpraszania. Jeśli korzystasz z WordPressa, a jeszcze nie wykorzystałeś tej opcji, to nie zwlekaj. Uruchamia się ją w edytorze, w prawej górnej jego części, podczas tworzenia nowego wpisu czy strony.

Generalnie narzędzie wbrew pozorom naprawdę świetne. Odkąd mam możliwość korzystania z niego, to włączone jest domyślnie. Komfort pisania w mojej opinii jest zdecydowanie większy, człowiek jakby bardziej skupiony. Z pewnością przekonanych, przekonywać – nie muszę. Zasadniczo wszystko byłoby super, gdyby nie jeden mały drobiazg.

Mianowicie jeśli chcemy podejrzeć utworzoną treść, należy przejść z widoku pełnoekranowego do prawej części i wywołać boks z opcjami publikacji i wybrać przycisk podejrzyj. Dokonując czynności wielokrotnie, może stać się ona nieco uciążliwa. Osobiście nie widzę tutaj większych problemów z tym faktem, jednak wiem że niektórzy marudzą. Rozwiązanie jest pod paskiem tytułu, tuż koło adresu naszego wpisu: przycisk Zobacz wpis. Problem polega na tym, że jeśli treść wpisu jest jest dość długa, to zmuszeni jesteśmy scrollować, by dostać się do tego buttona.

Z rozwiązaniem tego problemu, dla wszystkich leniwych użytkowników przychodzi jeden z deweloperów, który przygotował na tą okazję wtyczkę. Jej działanie jest dość proste, umieszcza ona przycisk podglądu tuż obok przycisku Dodaj medium.

screenshot

Ta część edytora scrolluje się z całą treścią, więc ani nie będziemy zmuszeni opuszczać trybu bezrozproszeniowego, ani przewijać do górnej części strony. Zasadność stworzenia takiej wtyczki może zostać poddana wątpliwości, ale czego to leniwy deweloper nie wymyśli? ;-)

Wtyczkę znajdziecie na tej stronie.

 

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz