Kolejna poprawka WordPress oznaczona numerem 4.9.8 właśnie się pojawiła. Wasze WordPressy powinny się zaktualizować same. Pamiętajcie jednak, że zawsze warto to sprawdzić.

Co nowego w WordPress 4.9.8? Ważną nowiną jest poprawienie 46 bugów. Zaktualizowano także bazowy szablon Twenty Seventeen. W tej wersji znajdziemy również 18 poprawek związanych z prywatnością. Dotyczą one głównie modułu Personal Data Tools dodanego w wersji 4.9.6.

WordPress 4.9.8 co nowego?

Najważniejsze jednak jest przedpremierowe pokazanie  Gutenberg’a.  Jeśli ta nazwa nic Ci nie mówi, to już wyjaśniam. Gutenberg to nowy edytor dla WordPress, który ukazać się ma w wersji 5.0. Ma zmienić właściwie wszystko, jeśli chodzi o metody budowania stron. Więcej o Gutenbergu możesz przeczytać tutaj: https://wordpress.org/gutenberg/

R E K L A M A

banner

Po automatycznej aktualizacji Waszego WordPress powinniście otrzymać mejla na adres podany w ustawieniach Waszej instancji. Jeśli taki mejl do Was nie dotarł, warto sprawdzić, czy poprawka faktycznie została wgrana. By sprawdzić tą informację, wytarczy po zalogowaniu do panelu wywołać adres:

[code]https://adres_twojej_strony.pl /wp-admin/about.php[/code]