WordPress 4.7 beta już jest! Co nowego?!

WordPress 4.7 beta już jest! Co nowego?!

Opublikowano 2.11.2016 9:04 -


Dobre wieści dla wszystkich fanów WordPress, a szczególnie tych bez dzieci i z całą masą wolnego czasu. Otóż kilka dni temu w sieci pojawiła się wersja beta nadchodzącego numerka 4.7. Możecie ją pobrać tutaj, a do jej testów przyda się na pewno wtyczka. To co jednak najbardziej interesujące, to przede wszystkim zmiany. Czego nowego możemy oczekiwać?

Twenty Seventeen

Nowy motyw, dla nowej wersji. Wspominałem o nim już kilka miesięcy temu, o detalach możecie poczytać tutaj:

Przed Wami nowy motyw domyślny dla WordPress: Twenty Seventeen

Najważniejszą zmianą jest to, że nie ma on charakteru motywu blogowego jak to było dotychczas. Postawiono tutaj na stronę typowo biznesową, czyli generalnie nuda, bo kto właściwie robi strony wizytówki w dobie wszechobecnych blogów? Tutaj możecie obejrzeć jego próbkę.

Panel Administracyjny w wielu językach

To także nowość, o której Was miałem okazje informować. Wersja 4.7 przyniesie także ze sobą możliwość zmiany języka dla każdego użytkownika indywidualnie, zgodnie z jego preferencjami. Będzie zdecydowanie wygodniej dla zespołów międzynarodowych, zaś sama zmiana będzie realizowana z poziomu ustawień konta użytkownika.

W WordPress 4.7 panel administracyjny w wielu językach!

Video nagłówki

To kolejna nowość, którą ciężko mi sobie wyobrazić. Cieszy to jako alternatywa dla dotychczasowego rozwiązania. Jak to w praktyce będzie wyglądać? Prawdopodobnie tak, jak prezentuje to poniższy gif. Opcja pojawi się z poziomu customizera.

Modyfikacja i podgląd plików CSS

To jedna z najciekawszych nowości nadchodzącej wersji. Już w grudniu będziecie mogli modyfikować kod CSS swojego motywu, gdyby oczywiście zaszła taka potrzeba, a dodatkowo będziecie mieli możliwość zobaczenia podglądu swoich zmian.

Podgląd plików PDF

Teraz podczas uploadu pliku w formacie .pdf, pojawi się przyjazny dla oka podgląd pliku. Prosto, ale jak zwykle funkcjonalnie.

Zarządzanie masowymi operacjami

To także zmiana, która zapowiada się naprawdę smacznie. Od wersji 4.7 będzie można obsłużyć zarządzanie dodatkowymi akcjami przy wszelkich listach (postów/stron).

custom-bulk-action-screenshot

Ponadto

Wszystko to pojawi się wedle planów 6 grudnia 2016, to właśnie na ten dzień planowana jest publikacja nowego WordPress 4.7.

 

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz