WordPress 3.9 zapowiedziany! Co nowego?

Opublikowano 12.03.2014 11:15 - 2


Właśnie została ogłoszona faza beta testów najpopularniejszej platformy (blogowej?) WordPress, oznaczonej numerkiem 3.9. Nowa wersja ujrzy światło dzienne wprawdzie dopiero w przyszłym miesiącu, niemniej już teraz znane są nowości przygotowane przez developerów. Co właściwie nowego? W sumie odbyło się bez większych rewolucji mają raczej charakter ewolucyjny, i tak idąc od początku:

  • aktualizacja edytora TinyMCE - tutaj właściwie najwięcej zmian. Edytora został zaktualizowany do najnowszej wersji i jak zapewniają twórcy wklejanie treści z edytorów takich jak Word powinno działać zdecydowanie lepiej. Tutaj istotną informacją jest to, że jeśli korzystacie z jakichkolwiek wtyczek zmieniających wygląd edytora wbudowanego w WordPress, mogą one przestać działać po aktualizacji (mowa tu o wszelkich dodatkowych toolbarach czy innych cudach).
  • nowy system zarządzania widgetami - niestety nie podzielili się większą ilością informacji ;-)
  • zmiana w galeriach - dodano możliwość podglądu na żywo tworzonych galerii
  • hurtowe dodawanie audio/video - dodano możliwość hurtowego dodawania plików audio i video
  • dodano drag'n'drop przy dodawaniu ikony wpisu
  • zarządzanie zdjęciami we wpisach - jak zapewniają twórcy, w nowej wersji zarządzanie obrazkami umieszczonymi we wpisach będzie zdecydowanie prostsze i wygodniejsze. Co oznacza to w praktyce, by przekonać się - przyjdzie nam chwilę poczekać.

Bez rewolucji jak wspomniałem, w zasadzie to ciężko mi wskazać aspekt, który w WP mi nie leży, albo który powinien być dopracowany. Narzędzie idealne :-)

Wieści z Rozładowani.pl