Wordpress 3.3 wydany - rewolucja?

WordPress 3.3 wydany – rewolucja?

Opublikowano 13.12.2011 9:34 -


Pojawiła się dziś oficjalnie nowa wersja najpopularniejszej platformy blogowej – WordPress. Została ona oznaczona numerem 3.3 i nazwą Sonny od popularnego muzyka jazzowego.

Pewnie nie tylko ja miałem standardowe obawy przed aktualizacją, nie ze względu na zmiany stylistyczne ale kompatybilność używanych wtyczek. Bez względu jednak na wszelkie obawy przycisk aktualizacji został uruchomiony.

Nowa wersja z pewnością nie jest żadną rewolucją. Jeżeli chodzi o interfejs to zmiany bardziej kosmetyczne. WordPress zyskał m. in. nowy górny pasek administracyjny. Wizualnie przypomina ten znany z produktów Google. Ze zmian wychwyconych na gorąco to przede wszystkim nowy uploader wszelkich zdjęć czy materiałów wideo. Od wersji 3.3 nie ma potrzeby korzystania ze standardowego formularza wysyłania plików, a wystarczy wybrane materiały przeciągnąć metodą drag’n’drop. Wygodne rozwiązanie, ale należy je traktować raczej jako gadżet.

W panelu administracyjnym, poprawiono czy też usprawniono menu aplikacji. Teraz w łatwy sposób po najechaniu np. na Wpisy, pojawi się dodatkowe okienko z którego w wygodny sposób będziemy mogli dodać nowy artykuł bez konieczności rozwijania całego boksu.

Poniżej całość zmian w pigułce.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację