Kraków, to jedno z moich ulubionych miast na mapie naszego kraju. Tym bardziej się ucieszyłem, że będę miał okazje je odwiedzić i wziąć udział w WordCamp Polska 2015, który od 12 do 13 września się odbywał właśnie tam. Impreza miała miejsce nie byle gdzie, bo owianym sławą ICE. Jeśli dorzucić do tego fakt spotkania z całą masą fajnych ludzi, to połączenie idealne i nawet kilkaset kilometrów przejechanych autem z północy kraju, nie stanowiło żadnej przeszkody.

O imprezie często wspominaliśmy na łamach DailyWeb, gdyż byliśmy patronami medialnymi wydarzenia. Wysłaliśmy mocną reprezentacje, dlatego też pojawiło się trzech panów w brodach. Musimy wymóg brody dorzucić do rekrutacji, chociaż nie wiem czy Agata będzie zadowolona i jak to nadrobi ;-)

12022574_993025174052084_5395129716618349544_o

Zaczynając od samych warunków, to sale konferencyjne były najwyższych lotów. Szczerze mówiąc na paru konferencjach miałem okazje być, ale to właśnie samo ICE pozostanie mi w pamięci, jako miejsce, który z takich wydarzeń żyje. Wszystko stworzone dla komfortu wszystkich uczestników. Nie zapominając o takim malutkim drobiazgu, jak fakt, że lokalizacja tego ogromnego budynku jest właściwie w samym centrum, gdzie blisko jest dosłownie wszędzie.

Mimo, że oficjalnie impreza trwała 2 dni, to niestety ze względów organizacyjnych nam udało się być tylko pierwszego dnia. Nie będzie kurtuazją, jeśli powiem że każda z przeprowadzonych prelekcji była interesująca. Mi szczególnie przypadła do gustu, ta w której Mateusz Piaszczak, pokazywał jakie mogą być opłakane skutki wykorzystania luk w WordPressie i wtyczkach, gorąco polecam.

Sami też mieliśmy swój skromny, aktywny udział poprzez własne prezentacje. Wprawdzie Łukasz Szendzielarz pełnił rolę asysty medialnej, bo zaspał z własną prezentacją, o tyle drugiemu Łukaszowi się udało. Opowiadał on o UX na blogu, zaś zapis video z jego prezentacji zobaczycie poniżej:

Zupełnie subiektywnie mocno interesująco, szczególnie w kontekście dostępnych narzędzi, za pomocą których można sprawdzić całą masę interesujących informacji o zachowaniu naszych czytelników. Ja nie mogłem pozostać bierny i opowiadałem o nowych domenach i czy warto wykorzystać je do własnego WordPress. Obie nasze prezentacje, nieco zmienione prezentowaliśmy już na WordUp w Gdańsku. Moje video poniżej:

IMG_3654

Opinia Łukasza Szendzielarza:

Konferencja spełniła moje oczekiwania. Centrum ICE w dniach 12-13 września skupiło w sobie ludzi z całego świata, a co najważniejsze pozytywnie zakręconych wokół tematyki WordPress- jak My, więc z łatwością nawiązaliśmy kontakt i czuliśmy się jak na swoim podwórku, wśród swoich. Składam ukłony dla organizatorów i prelegentów, dzięki którym cała impreza wywarła na mnie ogromne wrażenie. W końcu wielkie brawa dla Sebastiana i Łukasza za swoje wykłady, Panowie jestem z Was dumny, a na koniec wysoka piątka dla wszystkich uczestników, z którymi udało się porozmawiać, dzięki i do zobaczenia!

IMG_3661

Co sądzi Łukasz Krebok?

Jedna z lepiej zorganizowanych konferencji na jakich byłem. Lokalizacja była genialna – nowe centrum konferencyjne z widokiem na Wisłę i Wawel, jeszcze tynk było czuć ;) Organizatorzy zadbali o wszystko, napoje, kawa, owoce, ciastka, woda, foodtrucki (za burgertatę dodatkowy plus :) ). Sama konferencja w bardzo fajnym wesołym klimacie. Bardzo mi się podobała główna zasada obowiązująca która została wyróżniona w broszurze: Nie bądź palantem. Ja żadnego nie widziałem :) Na wspomnienie na pewno zasługuje identyfikacja wizualna całego przedsięwzięcia bo to też kawał dobrej dopracowanej w każdym szczególe roboty. Przygotowanie logistyczne dla prelegentów też świetne, przepinanie sprzętu, przekazywanie mikroportów itd. Co do wystąpień to było bardzo dużo prelegentów różnej maści. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, design, projektowanie, dev, prawa autorskie i ciekawe case studies. Bardzo mi się podobało i dziękuję za zaproszenie. Polecam tego allegrowicza.

Łukasz Krebok o tym wspomniał, warto pochwalić całą oprawę graficzną wydarzenia, tj. wszelkie broszury, ulotki, materiały promocyjne. Świetna robota najwyższych lotów! Cóż więcej dodać? Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć, a my oczekujemy kolejnej tak dobrze zorganizowanej imprezy dla sympatyków WordPress. Świetna robota, gratulacje.

PS W listopadzie będziemy na kolejnej, nieco bliżej, równie tematycznie i również w komplecie :-)