WordCamp Gdynia 2016 - tym razem w Gdyni, będziesz?

WordCamp Gdynia 2016 – tym razem w Gdyni, będziesz?

Opublikowano 14.03.2016 18:14 - 1


WordPress to jeden z filarów naszego bloga. Z jednej strony napędza nasz serwis, z drugiej poświęcamy mu sporo czasu i uwagi, starając się być zawsze na bieżąco z tym co w świecie WordPress piszczy. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że ponownie będziemy wspierać naszych kolegów i koleżanki organizujące największe w naszym kraju spotkanie fanów tego rozwiązania. W jaki sposób? DailyWeb objął patronatem medialnym WordCamp Gdynia 2016!

W ubiegłym roku pojawiliśmy się w mocnym i prawie pełnym składzie (nie licząc na tamten czas Agaty) na WordCampie organizowanym w Krakowie. Było naprawdę interesująco, publika i prelegenci dopisali. Prócz biernego uczestnictwa zabraliśmy także głos: ja opowiadałem o nowych domenach, z kolei Łukasz Krebok o świecie UX na własnym blogu. Pełne relacje z ostatniego spotkania znajdziecie tutaj.

Mimo, że jestem rodowitym Gdańszczaninem, to od kilku lat mieszkam w Gdyni, którą naprawdę bardzo sobie cenię. W tym roku jestem szczególnie szczęśliwy, bo WordCamp nie będzie wiązał się z dużym zaangażowaniem logistycznym, ot wystarczy kilka wycieczka autobusem miejskim i będę na miejscu.

WordCamp Gdynia 2016 odbędzie się w dniach 9-11 września, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. PPNT Gdynia to przestrzeń dla wszystkich innowatorów, którzy tworzą nowoczesne produkty, usługi oraz inicjatywy. To także największy obecnie park naukowo-technologiczny w Polsce, położony w samym centrum Gdyni. 

Tematem przewodnim tegorocznego WordCampa jest #kreatywność. Dlaczego? WordPress odgrywa dużą rolę w branży kreatywnej – korzystają z niego artyści zajmujący się fotografią, grafiką, animacją, designem, blogerzy czy pisarze. Co więcej – bycie WordPressowym deweloperem wymaga kreatywności, otwartości umysłu czy żyłki poszukiwacza. Tworzenie “internetów” to nie tylko pisanie kolejnych linijek kodu – programiści i deweloperzy – to ludzie z natury kreatywni, który nie boją się wyzwań, jakie stawia przed nimi świat nowych technologii. Stąd WordPressowe hasło: Code is poetry.

Więcej informacji znajdziecie na świeżo przygotowanej stronie całego wydarzenia.

Bardzo cieszy mnie także fakt, że samo wydarzenie będzie kryło się pod hasłem kreatywności. To doskonała wiadomość dla fanów WordPress, którzy nie są bardzo mocno zaangażowani w aspekty techniczne. Nie mogę się doczekać. Kto z Was, naszych Czytelników się wybiera?

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz