Na razie nie wiadomo, jaka jest dokładna przyczyna usunięcia gier ze sklepu, ale bez wątpienia jest to kolejny krok w złym kierunku. Może się to znacząco odbić nawet na produkcji najnowszego sprzętu od Apple, w tym iPhone 12.

Nie jest żadną tajemnicą, że chińskie fabryki są ostroją linii produkcyjnej Apple, dlatego dziwi tak agresywna polityka władz amerykańskich. Chińczycy jedną decyzją mogą zablokować dystrybucję sprzętu z logo nadgryzionego jabłuszka na całym świecie.

Budżetowa wersja Apple Watcha, czyli Apple Watch SE już na wiosnę?

Administracja Donalda Trumpa, prezydenta Stanów Zjednoczonych ostatnio podjęła kolejne kroki wobec chińskich gigantów technologicznych. Blokada TikToka, a także WeChata to tylko jedne z przykładów tego typu działań. Dziwne jest, że Chińczycy i tak na razie zachowują spokój względem wspomnianego Apple, czy też innych amerykańskich firm.

Aplikacje znikają z chińskiego App Store

O całej sprawie informuje AppInChina. Wyliczono, że ponad 47 000 aplikacji zostało usuniętych na początku sierpnia. Jak sugeruje TheVerge, jest to dość zaskakujące „bo Apple podjęło kroki wyprzedzające, żeby spełnić wymagania chińskich urzędników odnośnie np. mikropłatności w apkach”.

Czekamy na jakieś oficjalne stanowisko Apple w tej sprawie i informacje, co stało za tego typu decyzjami. Osobiście mam nadzieję na szybkie rozwiązanie problemu i żywię przekonanie, że polityka wcale nie musi wpływać na technologię.

źródło: TheVerge


Posłuchaj nas!