Bez wątpienia telewizory Samsunga należą do czołówki w tej branży. Sam od wielu już lat „siedzę” w tej marce i nie zamieniłbym swojego TV na inne marki. Kusił oczywiście Philips z magicznym ambilight, ale odpuściłem. Podczas specjalnego eventu Samsung zaprezentował dzisiaj nowe modele telewizorów, w tym taki wodoodporny.

O wodoodpornym TV mówiło się już od wielu miesięcy i nie była to w sumie żadna niespodzianka. The Terrace to pierwszy tego typu sprzęt, który bez problemu można używać na zewnątrz. Nie chodzi tylko o wodoodporność, ale także o ekran, który skutecznie tłumi słoneczne odbicia (powłoka antyrefleksyjna).

Samsung The Terrace – telewizor do ogrodu

Zewnętrzny telewizor Samsunga posiada certyfikat IP55, podobnie zresztą jak soundbar Terrace. Oba sprzęty są dzięki temu skutecznie zabezpieczone przed działaniem deszczu, wilgoci, kurzu, a – co istotne w ogrodach – także owadów. Soundbar Terra dodatkowo ma funkcję Adaptacji Dźwięku. Jest to niezbędne przy oglądaniu TV na zewnątrz, gdyż głośnik sam dostosuje dźwięk w zależności od przestrzeni i oglądanej treści.

R E K L A M A

terrace

Jasność o wartości 2000 nitów w połączeniu z obrazem QLED 4K daje niesamowite wrażenia na zewnątrz. The Terrace w pierwszej kolejności będzie dostępny w: Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii w rozmiarach: 55, 65 i 75 cali.

Samsung – nowe modele TV 8K

Samsung Terrace do użytku zewnętrznego to oczywiście nie wszystko, co Samsung pokazał w tej grupie produktowej. Oprócz innowacyjnego TV zaprezentowano nowe elementy bogatego portfolio koreańskiego producenta.

Poznajcie zatem The Sero. Jest to pierwszy telewizor, który opisany jest mianem „przyjaznego urządzeniom mobilnym”. Sam się nad tym chwilę zastanawiałem, ale Samsung dość szybko wyjaśnił takie porównanie. The Sero pozwala wyświetlać treści ze smartfonów i tabletów na wielkim ekranie w technologii QLED.

Soundabr Q950T scaled

Nowe modele telewizorów z jakością 8K przenoszą kino domowe na jeszcze wyższy poziom. Samsung pokazał model Q95OT, a do tego dwa modele soundbarów: Q950T i Q900T wyposażone w rozwiązanie Q-Symphony.

Samsung postanowił odpuścić tegoroczne targi IFA 2020 w Berlinie i nie pofatygował się na wyjazd. Niemniej jednak firma przygotowała swój event, na którym zaprezentowano najnowsze produkty. Uznajemy więc, że jest to element IFA 2020, stąd informacje o premierach tej firmy znajdują się w sekcji IFA 2020.

Więcej o IFA2020: