Branża e-commerce to dziś jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki.

Według danych PWC wartość polskiego rynku e-commerce w 2026 roku przekroczy 162 miliardy złotych. Oznacza to średni roczny wzrost na poziomie 12%.

Co więcej, 73% polskich internautów kupuje dziś w Internecie – to ponad 20 milionów osób! Nie sposób więc zaprzeczyć, że biznes w e-commerce ma potencjał. Dostrzegają to również dostawcy różnego rodzaju programów, które umożliwiają sprzedawcom łatwy i szybki start w branży.

R E K L A M A

Jak w praktyce wygląda zakładanie i prowadzenie sklepu internetowego? Sprawdź i przekonaj się, czy jest to pomysł na biznes dla Ciebie.

Sklep internetowy na abonament od Sky-Shop

Pomysły na biznes można podzielić ze względu na te, które zrealizować można sprawnie i szybko i te, których wcielenie w życie wymaga długich miesięcy czy lat pracy. Własny sklep internetowy zdecydowanie należy do tej pierwszej grupy.

201494433 193303142579301 194116274669920559 n

Sklep internetowy w abonamencie, czyli działający w modelu SaaS, to idealne rozwiązanie dla sprzedawców, którzy chcą się skupić na marketingu i rozwoju swojego biznesu. Wszelkie kwestie techniczne (hosting, bezpieczeństwo, utrzymanie integracji), a także rozwój i aktualizacje oprogramowania leżą po stronie jego dostawcy, czyli zespołu Sky-Shop.

W praktyce polega to na tym, że w zamian za opłacanie miesięcznego abonamentu (już od 99 zł miesięcznie) otrzymujesz dostęp do praktycznie gotowego sklepu internetowego. Możesz rozpocząć sprzedaż natychmiast po jego prostej konfiguracji.

Wszystkie zamówienia obsłużysz z poziomu wygodnego i prostego w obsłudze panelu administracyjnego.

W ramach abonamentu otrzymasz także:

 • Gotowe integracje z hurtowniami, które pozwolą Ci w kilka chwil pobrać wszystkie dane produktów do sklepu.
 • Gotowe integracje z Allegro, eBay, Empik Marketplace, Morele Marketplace i innymi platformami sprzedażowymi, dzięki którym będziesz mógł prowadzić sprzedaż w wielu kanałach z poziomu jednego panelu administracyjnego.
 • Gotowe integracje z bramkami płatności, firmami kurierskimi, systemami księgowymi i ERP oraz narzędziami marketingowymi.
 • Aplikację mobilną, dzięki której z dowolnego miejsca będziesz mógł zarządzać swoim sklepem.
 • Bezpłatne, nielimitowane wsparcie techniczne.

Jak założyć sklep internetowy ze Sky-Shop?

Dzięki oprogramowaniu Sky-Shop uruchomisz własny sklep internetowy błyskawicznie – nawet jeżeli jesteś laikiem. Nie będziesz potrzebował umiejętności technicznych ani graficznych. Zatrudnianie programistów również nie będzie konieczne.

Sklep internetowy

Podkreślanie tego, że sklep internetowy możesz założyć bardzo łatwo i szybko, nie jest chwytem reklamowym. Oto, jak przebiega uruchomienie sklepu na Sky-Shop krok po kroku:

 1. Zakładasz konto na stronie Sky-Shop.pl – przez 14 dni możesz testować oprogramowanie bezpłatnie.
 2. Dodajesz produkty do sklepu – automatycznie dzięki integracji z hurtowniami lub ręcznie w przypadku własnego asortymentu.
 3. Dostosowujesz wygląd sklepu do swoich preferencji. Korzystasz z intuicyjnego kreatora szablonu, który działa na zasadzie “przeciągnij i upuść” i zawiera ponad 70 gotowych modułów.
 4. Konfigurujesz wszelkie funkcje sklepu (płatności, dostawa, księgowość, opisy kategorii i produktów, maile transakcyjne itd.) w zgodzie ze swoimi potrzebami.
 5. Rozpoczynasz sprzedaż.
 6. Rozwijasz swój sklep, powiększając bazę produktów, prowadząc działania marketingowe i świadcząc nienaganną obsługę klienta.
 7. Zespół Sky-Shop dba o sprawne działanie oprogramowania, a także jego nieustanny rozwój i aktualizacje.

Przez cały czas możesz korzystać z darmowego wsparcia technicznego i setek instrukcji, dostępnych na naszej stronie czy kanale na YouTube.

 Więcej informacji znajdziesz w naszym kompleksowym poradniku: Jak otworzyć sklep internetowy?

Skąd brać towar do sklepu internetowego?

Sklep internetowy nie odniesie sukcesu, jeżeli nie będzie oferował produktów, które wzbudzą zainteresowanie u potencjalnych klientów. Możesz je pozyskiwać w różny sposób – masz do dyspozycji następujące rozwiązania:

 • Własny asortyment. Może być to np. rękodzieło czy inne autorskie produkty.
 • Współpraca z hurtownią i prowadzenie magazynu.
 • Dropshipping, czyli model, w którym wysyłka produktów do klienta następuje bezpośrednio z hurtowni.

O co musisz zadbać przed założeniem sklepu internetowego?

Nie opracowano jeszcze takiej platformy e-commerce, która załatwiłaby za Ciebie wszelkie formalności. Przed oficjalnym uruchomieniem sprzedaży internetowej będziesz musiał zadbać o kilka kwestii.

 1. Założenie działalności gospodarczej. Możesz jednak zdecydować się także na sprzedaż w ramach działalności nierejestrowanej.
 2. Ustalenie warunków współpracy z hurtownią. Jeżeli będziesz sprzedawać własny asortyment, możesz pominąć ten punkt.
 3. Wybór bramki płatności i metod dostawy. Wybierając bramkę Sky-Pay, przez pierwsze trzy miesiące płacisz tylko 1% prowizji.
 4. Wymyślenie nazwy sklepu i wykupienie domeny.
 5. Stworzenie regulaminu i polityki prywatności.

Podsumowanie

Założenie własnego sklepu internetowego nigdy nie było tak łatwe, jak dziś. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto postawić na biznes w e-commerce.

W Internecie z roku na roku kupuje coraz więcej osób, a udział sprzedaży internetowej w handlu detalicznym systematycznie rośnie.

Pamiętaj, że oprogramowanie Sky-Shop możesz testować bezpłatnie przez 14 dni. Jeżeli masz jakieś pytania, odezwij się na info@sky-shop.pl.