W coraz większej ilości mieszkań i domów zaczynają się pojawiać minimalistyczne wnętrza. Wybór mebli czy koloru ścian nie jest aż tak problematyczny jak końcowa faza przemiany wnętrza, czyli dobranie dodatków.

I tutaj właśnie dobrym rozwiązaniem może okazać się obraz na płótnie. Sporej części osób może kojarzyć się to od razu z dziełem sztuki. Może być to problematyczną kwestią, gdy ktoś na sztuce się nie zna. Nie każdy musi i to jest jak najbardziej OK. Obrazy na płótnie wcale nie muszą być tylko kopiami (bądź oryginałami) znanych twórców oraz mniejszych artystów. Obrazy na płótnie wcale nie muszą być stworzone przez malarza. Mamy do dyspozycji możliwość zamówienia dowolnego obrazu stworzonego na podstawie fotografii bądź zaprojektowanego na komputerze. Takie rozwiązanie może okazać się świetnym wyjściem z wielu sytuacji dla każdego. Posiada też kilka użytecznych cech, które dzisiaj postaram się przybliżyć.

Nie będzie to przewodnik o tym jak udekorować sobie dom. Każdy wie najlepiej czego potrzebuje. Będzie to natomiast tekst przybliżający obrazy na płótnie jako produkt, który możemy wpasować w swoją wizję.

R E K L A M A

Dlaczego warto zainteresować się tym produktem? Nie jest jeszcze bardzo często spotykany. Co za tym idzie może okazać się ciekawym i oryginalnym dodatkiem biorąc pod uwagę to, że możemy na nim umieścić właściwie dowolną grafikę. Dajmy na to programista może stworzyć świetny dodatek do swojego wnętrza w formie obrazu zawierającego jego… zwizualizowaną historię commitów na GitHubie. Dawno temu Sebastian opisał tę darmową usługę. Dobrze się składa, nadal działa i może być świetną inspiracją.

Wydrukuj sobie plakat ze… swoich commitów na Githubie

Mówiąc o inspiracjach to wcale nie musimy sięgać daleko. Dzięki temu, że w kieszeniach właściwie cały czas nosimy smartfony uzbrojone z roku na rok w coraz lepsze aparaty sami bardzo często mamy do dyspozycji swoją galerię zdjęć. Mogą być to oryginalne kadry, zachwycające pejzaże, ale równie dobrze mogą być to uwiecznione chwile ważne dla nas. To może okazać się idealnym dodatkiem do naszego wnętrza, dzięki któremu będzie ono jeszcze bardziej nasze. Przywoływanie miłych, ważnych dla nas chwil podane w ładnej i oryginalnej formie. Dysponując coraz lepszymi aparatami schowanymi w naszych kieszeniach jesteśmy w stanie z myślą o udekorowaniu mieszkania przygotować konkretne zdjęcie. A te mobilne aparaty robią już genialne zdjęcia nadające się bez problemu do druku, tak jak pokazał Sebastian w swoich teście.

Sprawdziłem jak wypada kamera w iPhone 11 Pro po zmierzchu. Oto kilkanaście zdjęć do porównania

Tak jak wspomniałem wcześniej. Obraz na płótnie, zwłaszcza z własną grafiką, własnym zdjęciem to oryginalny dodatek do wnętrza. Co za tym idzie, nadaje się on idealnie na prezent. Z racji tego że mamy bardzo dużą możliwość wyboru tego, co znajdzie się na obrazie oraz właściwie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o własny projekt ze zdjęcia lub grafiki to jesteśmy w stanie wstrzelić się z odpowiednim prezentem dla każdego i to na naprawdę wiele okazji.

Obraz na płótnie jako dodatek do mieszkania ma też kilka oryginalnych cech. Jedną z nich jest brak potrzeby jakiejkolwiek ramy czy też umieszczania go w antyramie. W kontekście minimalistycznego wnętrza to ogromny plus. Z racji swojej budowy mocowanie obrazu do ściany również pozostanie niewidoczne, schowane pod płótnem. Wspominając już o braku potrzeby stosowania antyramy trzeba też pamiętać o tym, że powierzchnia płótna nie będzie miała refleksów światła, tak jak to ma miejsce w przypadku wymienionej antyramy, czy też plakatu powieszonego na ścianie. Ten drugi może się łatwo zagnieść i efekt nie będzie zbyt przyjemny dla oka.

Obrazy jesteśmy w stanie dość elastycznie dostosować do naszego wnętrza również pod kątem rozmiaru. Do dyspozycji mamy małe, rzędu 40 cm oraz spore obrazy o wymiarach 150 cm. To znowu poszerza nasze pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację wnętrza czy też prezent.

W internecie jesteśmy w stanie znaleźć sporo różnego rodzaju grafik. Na blogu Design Alley dla przykładu można zobaczyć twórczość fanów gry Cyberpunk 2077, która bardzo dobrze wpasowałaby się jako obraz na ścianę. To kolejny przykład na wykorzystanie obrazu na płótnie jako prezentu.

Technologia, która jest wykorzystywana przy produkcji obrazów pozwala na przygotowanie go w wysokiej jakości i to w krótkim czasie. Realizacja takiego projektu zajmuje maksymalnie kilka dni.

Nie ma też co ukrywać, że przez ostatni czas przebywamy o wiele więcej w domach. Co za tym idzie chcąc czy nie przyda się nam jakaś zmiana. Umieszczenie na ścianie obrazu przedstawiającego coś, co wprawia nas w lepszy nastrój i to niskim kosztem może okazać się zbawienne dla naszego samopoczucia. Nikt też nie każe nam ograniczać się do tylko jednego obrazu. Możemy przecież zaplanować sobie pewnego rodzaju kolaż składający się z kilku obrazów. Z racji możliwości wybrania rozmiaru wedle naszych upodobań oraz potrzeb mamy szeroki wachlarz możliwości udekorowania ścian w naszym mieszkaniu aby stały się bardziej atrakcyjne.

Podsumowując. Obraz na płótnie może okazać się świetnym dodatkiem właściwie do każdego wnętrza. Możemy wybierać z setek wzorów oryginalnych dzieł malarzy, tysięcy grafik oraz nieograniczonej ilości własnych projektów.


Artykuł powstał przy współpracy z Photowall.pl