Właściciele iPhone’ów mogą wreszcie usłyszeć najwyższą jakość muzyki na Tidal

Właściciele iPhone’ów mogą wreszcie usłyszeć najwyższą jakość muzyki na Tidal

Opublikowano 12.03.2019 20:53 -


Pewnie większość z Was nawet nie wiedziała, że muzyka z Tidal na iPhone’ach mogłaby być jeszcze lepsza. Sam należę do tej grupy, nie zastanawiałem się nawet nad tym, czy może być jeszcze lepiej. Okazuje się, że Tidal, czyli jeden z największych serwisów do streamingu muzyki, zaczyna oferować dźwięki w nowej jakości Masters Quality.

Jest to najwyższa możliwa jakość dźwięku, jaka może być aktualnie zaoferowana. Dostępna dla użytkowników iOS. Masters Quality pozwala Tidalowi tak kompresować dźwięki, aby pliki były jak najmniejsze, jednocześnie zapewniając bardzo wysoką jakość muzyki. Takie formaty dostarczają już największe wytwórnie, a według opinii wielu, jakość jest lepsza niż ta, oferowana na CD. Kompresja ta była już od stycznia dostępna na systemach Android, a teraz, dwa miesiące później trafia na iOS.

Spotify wlepia dożywotnie bany za ad-block. Lepiej go wyłączcie!

Niewątpliwie luka ta była dość dużą skazą na firmie Tidal, ponieważ nie oferowali oni wszystkim użytkownikom sprawiedliwie równej jakości dźwięku. Co ciekawe nie wszyscy właściciele urządzeń z iOS będą mogli korzystać z „superjakości” dźwięku z Tidal. Jak się okazuje urządzenia bez gniazd słuchawkowych, a zatem oferujące odtwarzanie za pomocą Bluetooth mogą mieć problemy z transmisją wysokiej jakości. Za pomocą łączności przewodowej nie będzie natomiast mniejszego problemu z jakością. Typowy paradoks – nowszy telefon, a nie obsłuży wyższej jakości dźwięku.

Spotify pozwoli wyciszyć artystę. Wreszcie, bo moja lista już czeka.

Tidal od zawsze stawiał sobie jako główny cel zapewnienie klientom muzyki w najlepszej jakości. Tę strategię starają się realizować sukcesywnie, utrzymując wysoki poziom usług. Teraz wszyscy użytkownicy mają dostęp do najwyższej jakości muzyki, jestem ciekaw, jaki będzie kolejny krok firmy.

Wieści z Rozładowani.pl