"Władca Pierścieni" od Amazon - planowane aż 20 odcinków na początek

“Władca Pierścieni” od Amazon – planowane aż 20 odcinków na początek

Opublikowano 2.08.2019 10:59 -


Prawie 2 lata temu pojawiły się pierwsze pogłoski o tym, że Amazon zamierza wypuścić serial „Władca Pierścieni”. Przez ten czas autorzy przedstawili wiele interesujących faktów, które zarysowują planowane miejsca akcji oraz wątki fabularne, które poprzedzają wszystkie wydarzenia przedstawione w filmach. Tom Shippey postanowił uchylić nieco rąbka tajemnicy i zdradzić kilka szczegółów o pierwszym sezonie serialu!

serial Władca Pierścieni

Jak serialowy „Władca Pierścieni” ma się do twórczości Tolkiena?

Długo trzeba było czekać, aby móc usłyszeć, w jakim czasie oraz miejscu będzie rozgrywała się akcja nowego serialu. Jednak w lutym tego roku, na Twitterze, pojawiła się interaktywna mapa przedstawiająca plany Śródziemia. Wśród nich zabrakło jednak najważniejszych lokalizacji, jak Shire czy Gondor i w głowach wielu potencjalnych odbiorców zaczęło rodzić się pytanie „gdzie będzie toczyła się główna akcja serialu?”. Na szczęście nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ze strony Amazonu, który potwierdził, że bohaterzy będą się pojawiali między innymi na wyspie Numenor ze względu na czas akcji przypadający na Drugą Erę.

„Władca Pierścieni” i zapowiedź pierwszego sezonu

Tom Shippey udzielając wywiadu jednemu z niemieckich serwisów, zdradził, że pierwszy sezon prawdopodobnie będzie składał się aż z 20 odcinków. Wspomniał także o innych ciekawych rzeczach:

“Logicznie rzecz biorąc, starasz się filmować razem wszystkie sceny, które odbywają się w jednym miejscu, tak abyś nie musiał wracać do niego kilka razy. Ale to również oznacza, że wszystko musi być jasne na początku filmowania – od razu trzeba znać koniec. W pierwszym sezonie ma być 20 odcinków. Więc dopóki nie zdecydują, jaki będzie koniec, nie mogą zacząć filmować”

Tak długi rozwój akcji może świadczyć o poruszaniu wielu interesujących wątków, które mogą odgrywać znaczącą rolę w dalszych etapach produkcji. Liczba odcinków nie powinna jednak nikogo dziwić, ponieważ budżet przeznaczony na nagrania jest naprawdę spory. Oczywiście jeden wywiad nie musi oznaczać, że właśnie taka liczba epizodów pojawi się w rzeczywistości. Na etapie produkcji jeszcze wszystko może ulec zmianie.

Amazon Prime

Nie ulega wątpliwości, że pojawienie się serialu „Władca Pierścieni” będzie bardzo emocjonującym wydarzeniem dla wszystkich wielbicieli Tolkiena. Premiera przewidywana jest dopiero na 2021 rok na platformie Amazon Prime. Przyznam jednak szczerze, że już nie mogę się doczekać, aż pojawią się kolejne wieści dotyczące produkcji. A jakie są Wasze odczucia na ten temat?

Wieści z Rozładowani.pl