Wszystko zaczęło się od chęci ujednolicenia przez Google ikonek w większości aplikacji. Nie spodobało się to użytkownikom, bo wszystkie ikony są teraz bardzo podobne do siebie i wprowadzają chaos. Rozwiązaniem jest rozszerzenie do przeglądarki Chrome.

Nowe ikonki w przeglądarce Chrome

W celu zmiany i przywrócenia starych ikonek dla aplikacji Google, wystarczy przejść pod ten adres i dodać rozszerzenie do swojej przeglądarki. Ikonki zmienią się w te, które znaliśmy do tej pory i do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Koniec płatnych rozszerzeń do Chrome?

Google postanowiło zrobić porządek z nadużyciami, jakie pojawiają się w sklepie Google Chrome Web Store, gdzie można pobrać rozszerzenia do przeglądarki. Już wcześniej wprowadzono ograniczenia, a teraz Google informuje o całkowitym wyłączeniu płatności poprzez sklep.

Google przygotowało nawet specjalną „mapę” drogową, gdzie określono terminy:

timeline google

Kilka miesięcy temu ujawniono, że ponad 500 rozszerzeń przeglądarki Chrome potajemnie przesyłało prywatne dane przeglądania na serwery kontrolowane przez osoby atakujące. Chodzi o miliony pobrań właśnie ze sklepu Google Chrome Web Store.

Cała akcja wydaje się dobrze zorganizowana, bo jest częścią działającej od wielu miesięcy grupy, która rozsiewała fałszywe reklamy i zainfekowane pliki. Sprawę odkryła analityczka Jamila Kaya. Razem z ekipą z firmy Duo Security, która należy do Cisco, zidentyfikowali 71 rozszerzeń Chrome, które miały na swoim koncie ponad 1,7 miliona aktywnych instalacji.


Posłuchaj nas!