Wkurzają Cię nowe ikonki Google w przeglądarce Chrome? Jest na to sposób

Opublikowano 6.11.2020 8:11 -


Jedna z ostatnich aktualizacji przeglądarki Google Chrome wprowadziła spore zmiany jeśli chodzi o wygląd niektórych ikonek. Pojawiły się nowe wersje, co wkurzyło sporą grupę odbiorców. Szybko jednak powstało rozwiązanie, które... zamienia ikonki na te znane do tej pory.

Wszystko zaczęło się od chęci ujednolicenia przez Google ikonek w większości aplikacji. Nie spodobało się to użytkownikom, bo wszystkie ikony są teraz bardzo podobne do siebie i wprowadzają chaos. Rozwiązaniem jest rozszerzenie do przeglądarki Chrome.

Nowe ikonki w przeglądarce Chrome

W celu zmiany i przywrócenia starych ikonek dla aplikacji Google, wystarczy przejść pod ten adres i dodać rozszerzenie do swojej przeglądarki. Ikonki zmienią się w te, które znaliśmy do tej pory i do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Koniec płatnych rozszerzeń do Chrome?

Google postanowiło zrobić porządek z nadużyciami, jakie pojawiają się w sklepie Google Chrome Web Store, gdzie można pobrać rozszerzenia do przeglądarki. Już wcześniej wprowadzono ograniczenia, a teraz Google informuje o całkowitym wyłączeniu płatności poprzez sklep.

Google przygotowało nawet specjalną "mapę" drogową, gdzie określono terminy:

timeline google

Kilka miesięcy temu ujawniono, że ponad 500 rozszerzeń przeglądarki Chrome potajemnie przesyłało prywatne dane przeglądania na serwery kontrolowane przez osoby atakujące. Chodzi o miliony pobrań właśnie ze sklepu Google Chrome Web Store.

Cała akcja wydaje się dobrze zorganizowana, bo jest częścią działającej od wielu miesięcy grupy, która rozsiewała fałszywe reklamy i zainfekowane pliki. Sprawę odkryła analityczka Jamila Kaya. Razem z ekipą z firmy Duo Security, która należy do Cisco, zidentyfikowali 71 rozszerzeń Chrome, które miały na swoim koncie ponad 1,7 miliona aktywnych instalacji.

Wieści z Rozładowani.pl