Wix kupuje DeviantArt!

Opublikowano 24.02.2017 11:32 - 5


Są takie adresy w sieci, z których mimo, że nie korzysta się czynnie, to lubie się na nie zaglądać i delektować ich pięknem. Ja tak miałem z 10 lat temu z serwisem DeviantArt, który był dla mnie niedoścignionym wzorem tego, jak powinno się budować piękne i czytelne strony internetowe, napędzane przez społeczność. Z sentymentem i wielkim zaskoczeniem patrzę na aktualny kształt DeviantArt, bo chyba niewiele się tam zminiło od tamtego czasu, ale to nieważne, bo został właśnie sprzedany za $36mln. Nowym właścicielem jest Wix.

DeviantArt to serwis dla szeroko pojętej społeczności kreatywnej. Znajdziecie tam wszelkie rodzaje aktywności artystycznej, od malunków, poprzez zdjęcia, kończąc nawet na interfejsach. Nie ma się co oszukiwać, ale lata świetności, zdaje się mieć już za sobą. Mieliśmy nawet polskie klony tego serwisu, takie jak chociażby Digart.pl, gdzie nawet do tej pory wisi gdzieś moje konto. To za czasów wielkiej i głębokiej, początkowej zarazem - fascynacji światem fotografii. Wielkim artystą nie zostałem i chyba całe szczęście.

Wracając do DeviantArt, kwota za serwis sięgająca $36mln, to ogromna inwestycja dla Wix.  W serwisie znajduje się ponad 300 milionów prac użytkowników, więc potencjał jest ogromny. Jak zamierza z tego fakty skorzystać Wix? Przede wszystkim cała baza prac będzie udostępniona użytkownikom tego popularnego kreatora stron, nie do końca wiadomo co to w praktyce ma jednak oznaczać. Zakładam jednak, że wykładając taką gotówkę na stół, nikt nie robi tego nie mając konkretnego planu, na wykorzystanie potencjału nowego nabytku.

CEO DeviantArt z pewnością ma powody do radości, gdyż zostanie wciągnięty do kadry managerskiej Wix i z pewnością dostanie odpowiedzialność za serwis, którym zarządzał przez ostatnie lata.

Patrząc na ostatnie inwestycje Wix, chyba czas zaprosić ich do współpracy z DailyWeb ;-)

Wieści z Rozładowani.pl