Od kilku miesięcy bezpośredni kontakt z najbliższymi jest nieco utrudniony. Patent Apple został jednak wypełniony dużo wcześniej – w lipcu 2018 – i nie ma nic wspólnego z pandemią. Znalezione przez PatentlyApple Syntetyczne grupowe selfie mają łączyć zdjęcia lub wideo wykonane przez użytkowników iPhone’a i w ten sposób tworzyć grupowe selfie. Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych niedawno zaakceptowało zgłoszenie Apple i być może niedługo najpopularniejsze smartfony zyskają nową funkcję.

Motorola RAZR 2 upodobni się do Samsunga Z Flip

Grupowe selfie… solo?

Sama czynność jest wyjątkowo prosta – pierwsza osoba robi sobie zdjęcie i (po akceptacji) wysyła je do wybranych osób. Te otrzymują zaproszenie do uczestniczenia w grupowym selfie i również robią sobie fotki (naturalnie mają możliwość powtórzenia, jeśli źle wyjdą), z których aplikacja usuwa tło. Ostatecznie wszystkie zdjęcia wracają do pierwszego użytkownika. Ten ma możliwość ustawienia wszystkich w wybrany sposób, w wybranym miejscu.

apple group selfie

Co ciekawe, aplikacja nie będzie służyła jedynie do łączenia zdjęć, ale też wideo i streamowania na żywo (jak widać w przytoczonych rysunkach). Wiadomo, że Apple wypełnia duże ilości patentów, które potem przez wiele lat czekają na ewentualną realizację, ale akurat ten wydaje się być odpowiedzią zarówno na obecne problemy, jak i potrzeby wielu użytkowników. Nie inaczej – mam nadzieję – będzie chociażby w wypadku patentu mówiącego o nowej technologii pozwalającej na tworzenie obrazów 3D w sztucznej rzeczywistości.

Ten sam IMEI, wiele telefonów? Wpadka Vivo

Obecnie Apple zmaga się z nietypowymi problemami – opóźnienia w produkcji i brak możliwości organizowania premier urządzeń czy nawet śledzenie złodziei włamujących się do Apple Store w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście firma nie zapomina o swoich głównych zadaniach i jednocześnie wykonuje świetne kroki. Według nieoficjalnych wiadomości iPhone 12 zyska kształt podobny do iPada Pro, a iOS 14 trafi nawet na pięcioletniego 6S. Fani jabłek nie mogą narzekać!


Posłuchaj nas!