Windows ułatwi pracę dzięki kartom. Świetny ruch Microsoft!

Windows ułatwi pracę dzięki kartom. Świetny ruch Microsoft!

Opublikowano 30.11.2017 10:26 - 4


Choć aktualizacje dla Windows są czymś powszednim, to od dawna nie szykowała się w nim tak duża zmiana pod kątem codziennej pracy. Microsoft postanowił, że najwyższy czas usprawnić nieco obsługę systemu – zmiana może się okazać jedną z najbardziej rewolucyjnych od lat.

Windows sympatię użytkowników zaskarbił sobie m.in. systemem „okienek”, w których wyświetlały się foldery czy programy. W czasach jego pierwszych wersji diametralnie ułatwiło to obsługę komputera.

Teraz jednak szykowana jest kolejna zmiana, duże usprawnienie właśnie wspomnianych „okienek”. Chodzi o system kart bliźniaczy do przeglądarek internetowych takich jak Chrome czy Firefox. Już niedługo w jednym oknie z programem czy zawartością dysku będziemy mogli otwierać kolejne karty. Ten system został nazwany przez Microsoft „Sets”.

W zakładkach będzie można umieścić dowolną aplikację lub folder. Załóżmy, że tworzymy dokument w Wordzie, ale chcielibyśmy wykorzystać do niego informacje z prezentacji w PowerPoint. W nowej aktualizacji Windows wystarczy tylko otworzyć nową kartę i tam uruchomić prezentację. Bez potrzeby otwierania pliku oddzielnie. Proste, szybkie i wygodne. Do naszej dyspozycji będzie też wyszukiwarka oraz możliwość „przypinania” aplikacji w widoku nowej karty.

Black Friday w Microsoft Store – promocje na Surface Pro i Xbox

Szykowana zmiana to efekt głosowania społeczności Windows, która na forum Microsoftu publikuje swoje pomysły i spośród nich wybiera te najlepsze. Trudno się dziwić, że Sets zdobyło ponad 20 tys. głosów użytkowników. Ta zmiana powinna być moim zdaniem w Windows 10 od samego początku. Poskutkuje to nie tylko szybszą pracą, ale i mniejszym bałaganem na pulpicie. Usprawni zatem to, za co od dawna Microsoft zbierał cięgi w porównaniu z innymi systemami.

Jaki laptop kupić? 5 powodów, żeby poczekać jeszcze kilka miesięcy

Sets, czyli Windowsowe karty (zakładki) będą w najbliższych tygodniach testowane przez społeczność Microsoftu. Firma nie podaje kiedy możemy spodziewać się wdrożenia dla wszystkich.


Autorem artykułu jest Jakub Wojajczyk.

Wieści z Rozładowani.pl