Windows Defender najlepszym antywirusem w rankingu ostatnich miesięcy

Windows Defender najlepszym antywirusem w rankingu ostatnich miesięcy

Opublikowano 13.08.2019 12:27 -


Jak co roku, niezależny serwis AV-TEST sprawdził dla użytkowników działanie najpopularniejszych oprogramowań antywirusowych dostępnych na rynku. Wśród nich znalazło się także darmowe oprogramowanie od Microsoft – Windows Defender, który od dłuższego czasu pojawia się w tym zestawieniu.

Tym razem jednak został uznany za najlepszy program antywirusowy, co oznacza znaczną poprawę od ostatniego zestawienia. Jak prezentuje się pełna lista?

Początki Windows Defender oraz lata pracy

Oryginalne oprogramowanie antywirusowe od Microsoft zadebiutowało w 2009 roku, jednak pod zupełnie inną nazwą. Jako Windows Defender jest nam ono znane od czasu wprowadzenia systemu Windows 10, czyli od 4 lat. Początkowo jednak użytkownicy uznali je za zbyt słabe. Generowało tak dużą liczbę konfliktów między innymi antywirusami, że każdy zastępował je jednym z bardziej renomowanych oprogramowań. Po kilku latach ciężkich prac nad wzmocnieniem bezpieczeństwa użytkowników producent osiągnął cel. Jeszcze w zeszłym roku nikt nie wyobrażał sobie, że darmowy system do ochrony przed wirusami stanie się czołowym na rynku. Teraz jednak podczas prowadzonych badań przez AV-TEST w ogólnej ocenie Windows Defender okazał się najlepszym darmowym antywirusem.

windows defender

Jakie kategorie oceniano i kto goni Windows Defender?

AV-TEST każdego roku ocenia 3 te same kryteria: ochronę, wydajność oraz użyteczność. W ostatnim czasie platforma prowadziła szczegółowe badania aż 20 oprogramowań, które są najczęściej wybierane przez użytkowników. Wspomniany antywirus otrzymał maksymalną liczbę punktów w każdej kategorii, co pozwoliło mu na zwycięstwo w ogólnym rankingu. Poza Windows Defender świetne noty otrzymały także: F-Secure SAFE 17, Kaspersky Internet Security 19.0 oraz Norton Security w wersji 22.17. Nad każdym z nich rozwiązanie Microsoft ma znaczną przewagę – mianowicie jest zupełnie darmowe i dostępne na każdym urządzeniu z Windows 10. Szczegółowy ranking oraz poszczególne oceny oprogramowań antywirusowych znajdziecie tutaj.

Windows Defender w wersji 4.18 był w stanie zablokować wszystkie próbki złośliwych oprogramowań, nie obciążając przy tym znacznie pracy całego komputera. Jest to naprawdę świetny wynik, jakim od dawna nie mógł pochwalić się Microsoft. Teraz nikt z posiadaczy najnowszego Windowsa nie musi bać się o bezpieczeństwo sprzętu.

Wieści z Rozładowani.pl