Windows Core OS, czyli kolejne szczegóły nowego systemu od Microsoft

Windows Core OS, czyli kolejne szczegóły nowego systemu od Microsoft

Opublikowano 24.08.2019 20:25 -


Microsoft od pewnego czasu pracuje nad swoim nowym systemem operacyjnym – WCOS – jaki ma się pojawić na niektórych autoryzowanych urządzeniach. Większość informacji dotyczących Windows Core OS dostarcza cały czas portal LinkedIn, gdzie publikowane są przez deweloperów krok po kroku najnowsze wieści. Wielu użytkowników żyje w przekonaniu, że projekt na własny system nie doczeka się premiery. Nic jednak na to nie wskazuje!

WCOS to modułowa wersja systemu Windows, która ma zostać wykorzystana jako bazowe oprogramowanie do kolejnych urządzeń Microsoftu. W tym między innymi własny komputer, Centaurus, o którym jeszcze nie tak dawno było bardzo głośno. Powstawanie systemu oficjalnie potwierdzono już jakiś czas temu i nikt nie powinien mieć wątpliwości co do tego, że być może za jakiś czas doczekamy się jego premiery.

Wzmianki o Windows Core OS na LinkedIn

Od dłuższego czasu na LinkedIn pojawiają się informacje potwierdzające istnienie systemu operacyjnego Microsoftu. Początkowo natrafiono w sieci na profil pewnego inżyniera oprogramowania, który jako swoje doświadczenie zawodowe opisał właśnie pracę nad WCOS. Nie jest to jednak pierwsza wzmianka na ten temat. Profil jednego z pracowników połączony z Microsoft opisywał wcześniej system bezpieczeństwa nieznanego systemu operacyjnego. W innym poście pojawiły się także wzmianki o sposobie uruchamiania aplikacji Win32 na autorskim systemie Microsoft. To powinno usatysfakcjonować, choć część użytkowników, którzy podejrzewają, że modułowa wersja Windowsa się nie pojawi.

Najnowsza aktualizacja centrum akcji dla WCOS

Inżynier oprogramowania, Boliang Dai, na swoim profilu LinkedIn ujawnił część tajemnicy dotyczącej WCOS. Mianowicie mowa o centrum akcji, które prawdopodobnie ma zostać zaktualizowane w nowych urządzeniach.

windows core os

Aktualnie krążą pogłoski o tym, że Microsoft pracuje nad jedną główną powłoką, pod nazwą Santorini. Będzie ona dedykowana przede wszystkim dla laptopów z dwoma ekranami. Jakie jednak będą konkretne zmiany, zapewne dowiemy się już niebawem. Osobiście mam podejrzenia, że Windows Core OS może ujrzeć światło dzienne już w przyszłym roku! Czekam z niecierpliwością, by zobaczyć najnowszą odsłonę całego centrum akcji oraz części systemu od Microsoft.

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]