Windows 10X - czym jest i dlaczego ma stanowić przyszłość systemów Microsoft?

Windows 10X – czym jest i dlaczego ma stanowić przyszłość systemów Microsoft?

Opublikowano 4.10.2019 8:10 -


Microsoft podczas swojego wydarzenia pokazał nam naprawdę wiele ciekawego sprzętu. Przemek pokrótce opisał Wam kilka urządzeń, jednak ja skupię się na czymś zupełnie innym. Moją uwagę przykuła zapowiedź nowego systemu, Windows 10X, jaki ma się pojawić między innymi na Surface Neo. Jest to pierwszy z serii system operacyjny dedykowany dla urządzeń z dwoma ekranami, które mają ujrzeć światło dzienne w 2020 roku. Jesteście na to gotowi?

Utworzenie udoskonalonej wersji Windowsa to pierwszy krok do tego, by zbudować system dedykowany dla każdego typu urządzenia. Microsoft zamierza najpierw wprowadzić go do swoich laptopów, a później zoptymalizować również pod sprzęt innego formatu. Czy ich prototypy ujrzą światło dzienne, a system poradzi sobie z działaniem na dwóch ekranach?

windows 10x

Nowy system od Microsoftu, czyli kilka słów o Windows 10X

Producent najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie już wiele lat pracuje nad uniwersalnym oprogramowaniem. W planach jest, aby to właśnie Windows 10X zagościł nie tylko na laptopach, ale również na Xboxie oraz smartfonach. Pierwszym urządzeniem, zawierającym nową odsłonę systemu, będzie Surface Neo – laptop również zaprezentowany podczas konferencji. Nie ulega wątpliwości, że Microsoft wykonał kawał dobrej roboty, oprogramowanie bierze bowiem pod uwagę także sprzęt wyposażony w podwójne ekrany, jakie producent zamierza wypuścić w niedalekiej przyszłości.

Jak wygląda Windows 10X od strony technicznej?

Osoby, które zdecydują się na zakup sprzętu dwuekranowego z nowym Windowsem, prawdopodobnie będą zaskoczone designem. Ma on pozostać w większości bez zmian, co znacznie ułatwi odnalezienie się wśród najważniejszych funkcji systemu operacyjnego. Producent nie mógł jednak pozostawić swojego największego dokonania bez ulepszeń technicznych, które znacznie wpłyną na mobilne użytkowanie.

Przygotowanie systemu pod dwa ekrany było naprawdę ogromnym wyzwaniem. Mimo to Microsoft podjął się wyzwania i robi wszystko, by spełnić oczekiwania klientów. Największy nacisk kładzie na optymalizację zużycia baterii, która musi zasilać już nie jeden ekran, a dwa. Do tego dochodzi wydajność sprzętowa, co przekonało przedsiębiorstwo do tego, by cały system opierał się na podstawie Windowsa 10.

windows 10x

Jeśli należycie do grupy fanów urządzeń od Microsoftu, to koniecznie zajrzyjcie na ich bloga. Tam można dowiedzieć się zdecydowanie więcej o systemie. Na pewno producent będzie na bieżąco informował o wszelkich postępach w pracach czy nowych funkcjach, jakie mogą pojawić się w oprogramowaniu. Najpierw jednak muszą opaść emocje po naprawdę świetnej zapowiedzi urządzeń, z których część już niebawem doczeka się premiery.

Źródło: Blog Windows

Wieści z Rozładowani.pl