Windows 1.0: rozwiązanie zagadki

Windows 1.0: rozwiązanie zagadki

Opublikowano 8.07.2019 9:28 -


W zeszłym tygodniu informowaliśmy o nietypowej akcji Microsoftu, który na Twitterze i Instagramie zapowiadał Windowsa 1.0. W tym drugim medium zdecydował się nawet na usunięcie wszystkich innych treści. Dziś ujawniono, o co chodziło w całej akcji.

Jak pisałem w poprzednim artykule na ten temat, niektórzy spekulowali, że jest to zapowiedź rebrandingu systemu lub jego nowej wersji. Inni mówili, że akcja jest związana z premierą trzeciego sezonu serialu Stranger Things, którego akcja dzieje się właśnie w 1985 roku, co zbiega się z premierą Windowsa, która miała miejsce w listopadzie 85.

Racje mieli ci ostatni, choć ponoć w żadnym z trzech pierwszych odcinków serialu, nie pojawił się Windows, to firma w twittcie z 5 lipca rozwiała wątpliwości. W animacji przedstawiającej ładowanie systemu, na starym komputerze z kineskopowym monitorem, znalazło się logo Netflixa. Pod wpisem pojawił się komunikat, pisany kodem Morse'a, który brzmiał 8 lipca.

Właśnie 8 lipca, czyli dziś zadebiutować ma gra, Windows 1.11. Microsoft stworzył grę (typu point and click) osadzoną w interfejsie pierwszego Windowsa, która pozwala nam rozwiązywać zagadki i poznawać sekrety miasteczka Hawkins. Gra, poza szeregiem dodatkowej zawartości i ukrytych easter eggów, ma być uzupełnieniem fabuły serialu. Dla miłośników serii będzie to więc nie lada gratka.

Stranger Things 3 już od dzisiaj w Netflix!

Gra oparta jest o interfejs Windowsa 1.0. W przeciwieństwie do tego systemu operacyjnego, który mieścił się na dwóch dyskietkach double side, gra waży 775 megabajtów. To aż 155 razy więcej niż zalecana przez Microsoft wielkość dysku twardego dla pierwszej wersji Windowsa.

Windows 1.0 powraca? Zaskakująca akcja Microsoftu

Przez pewien moment, prawdopodobnie w wyniku błędu, gra była dostępna do pobrania w USA już w weekend. Oficjalna premiera ma jednak nastąpić dopiero dziś. Grę Windows 1.11. będziesz mógł pobrać stąd. Do odpalenia gry potrzebować będziesz Windowsa 10 i komputera nie starszego niż kilkanaście lat. Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 16 roku życia. To więcej niż serial, który w różnych krajach możecie oglądać, mając 13-16 lat.

Muszę przyznać, że tego typu nieszablonowe akcje promocyjne bardzo mi się podobają. Jestem też w szoku, że Microsoft zdecydował się na usunięcie wszystkich treści z Instagrama, by promować serial. A może to już nie Microsoft promuje serial, tylko serial promuje Microsofta?

Wieści z Rozładowani.pl