Wideo to pokazało się również na instagramowym koncie Windowsa, na którym usunięto też wszystkie inne treści. Dziś na Instagramie pojawiło się również zdjęcie przedstawiające pierwsze wersje pudełkowe takich narzędzi jak Microsoft Excel, Microsoft Word czy Microsoft Flight Simulator. Poza nimi widzimy także zapomniane już nieco Microsoft File czy Microsoft Chart.

https://twitter.com/Windows/status/1145731141695168512

Na Twitterze pojawiło się natomiast pytanie, ile RAMu potrzebował Windows 1.0 w 1985 roku, by móc się uruchomić. Do wyboru mamy 1MB, 2MB, 256KB i 64KB. W 10 godzin zebrało ono ponad 18 tysięcy odpowiedzi, co wskazuje, że akcja Microsoftu cieszy się sporym zainteresowaniem.

Oryginalny Windows 1.0. został zaprezentowany w listopadzie 1985 roku. Spekuluje się więc, że akcja Microsoftu jest odniesieniem do nadchodzącego sezonu popularnego serialu Stranger Things. Trzeci sezon tej produkcji Netflixa ma bowiem dziać się właśnie w 1985 roku Nie byłby to telewizyjny debiut systemu Microsoftu, bo wcześniej firma decydowała się na product placement swojego systemu, oczywiście w nowszych wersjach, w takich produkcjach jak Szybcy i Wściekli, House of Cards czy Silicon Valley. Inni uważają, że jest to zapowiedź nadejścia nowego systemu operacyjnego Microsoftu lub rebrandingu Windowsa. Sam Microsoft jest oszczędny w odpowiedziach na komentarze zaskoczonych internautów. Najczęściej pojawiają się odpowiedzi takie jak „Bądź na bieżąco” czy „Czekaj na aktualizację”. Być może jest to jedynie żart, podobny do tego, który zaprezentowała nam IKEA, tworząc font inspirowany kanapą szwedzkiego producenta.

Windows 1.0 to 16-bitowe graficzne środowisko operacyjne. Był on pierwszą pecetową próbą wprowadzenia na rynek środowiska operacyjnego opartego na wielozadaniowym graficznym interfejsie użytkownika. Microsoft rozwijał ten system dwa lata, by w listopadzie 1987 wprowadzić na rynek Windowsa 2.0.

A Wy jak myślicie? Akcja Microsoftu związana jest z nowym sezonem netflixowego serialu Stranger Things, czy mamy przygotowywać się na coś zupełnie innego?