Doceniam will.i.am za dorobek muzyczny, jeszcze bardziej cenie go jako producenta muzycznego. Nie potrafię jednak zrozumieć, dlaczego 45-letni facet kreuje się na zbawiciela świata technologii i geniusza na miarę Steva Jobsa. Wiem, że will.i.am odnosi sukcesy w biznesie, sporo inwestuje i zasiada na dyrektorskim stołku w kilku firmach. Nie widziałem za to ani jednego urządzenia, które reklamował, a które odniosło sukces. Dotyczy to również, jego własnej marki i.am+, której jedynym w miarę udanym produktem były słuchawki Bluetooth i to, że trafiły do szerokiej dystrybucji w Zalando.

Xupermask od will.i.am i wyprodukowane przez Honeywell

Widzieliśmy już kilka produktów, które chciały ograć rynek maseczek i ugrać na tym pieniądze. Chyba najlepszym rozwiązaniem, bo najbardziej przemyślanym był oczyszczacz powietrza od LG, który opisał dla Was Jarek. W sumie to nie jedyne rozwiązanie tego typu. Podobne, chociaż w nieco innej formie właśnie zaprezentowano pod marką Xupermask. Możliwe, że nie wspominałbym o nim na łamach DailyWeb, gdyby nie to, że firmuje ją wspomniany will.i.am, a produkować je ma amerykański potentat Honeywell – co daje gwarancję wprowadzenia na rynek.
Honeywell to wielka firma, która zajmuje się wieloma gałęziami przemysłu. Z tych mniejszych rzeczy, to na pewno rewelacyjne systemu smarthome oraz smartalarm, które można kupić również w naszym kraju. Ogłoszono właśnie, że firma ma zamiar we współpracy z will.i.am stworzyć nowy rodzaj maski, która lepiej odpowiada potrzebom ludzi. Jak wspomniano na stronach Xupermask to nowoczesna technologia dla nowoczesnego świata.
xupermask
Co jest takiego niesamowitego w tej maseczce? Zdaniem will.i.am to zjawiskowy i nowoczesny wygląd, który czyni maseczkę bardziej elementem rozpoznawczym hypebeast, niż koniecznym elementem walki z pandemią. Xupermask posiada zintegrowane słuchawki BT 5.0 z aktywną redukcją szumu. Posiadają też system 30-dniowych filtrów HEPA oraz 3-stopniowy podwójny wentylator dla łatwiejszego oddychania. Maseczka ma być niezwykle wygodna, posiada też dodatkowe, informacyjne diody LED, a bateria ma starczyć na 7 godzin aktywnego użytkowania.
xupermask
Xupermask od Honeywell i will.i.am ma być dostępna w dwóch kolorach białym i czarnym. Jej dostępność będzie ograniczona poprzez dropy na stronie. Jej cena to 299 dolarów, czyli około 1150 zł. Więcej informacji na stronie Honeywell oraz Xupermask.