Wiemy, za co Google zapłacił producentowi zegarków Fossil 40 milionów dolarów!

Na początku tego roku mogliście usłyszeć, że Google zapłacił firmie Fossil 40 milionów dolarów z tytułu zakupu własności intelektualnej. Pewnie zastanawiacie się, co miało dla Google aż taką wartość? Teraz już wiemy!

Będąc na targach IFA w Berlinie, nie mogliśmy poświęcić uwagi wszystkim firmom, które wzbudzały nasze zainteresowanie. Jednym z większych stoisk, przy których nie mogłem się zatrzymać, było to, należące do Fossila. Żałuję, bo zaprezentowano kilka nowości w tym te, które są kolaboracją z Puma, Armani i Michael Kors.

Technologia opracowana przez Misfit

Misfit to marka założona przez kilku biznesmenów, z których chyba tym najbardziej znanym będzie John Sculley (Który miał zmienić świat razem ze Steve’em Jobsem). Misfit został przejęty przez koncern Fossil w 2015 roku za kwotę 260 milionów dolarów.

Technologia odkupiona od Fossil przez Google została opracowana krótko po zakupie Misfit i prawdopodobnie tam była rozwijana. Sam szef Fossil, Greg McKelvey stwierdził, że kupno tej technologii zaowocuje nowymi produktami na rynku. Technologia miała być też czymś poza osią czasu i planowanych produktów. Czymś, co ma zalety i funkcje wymykające się dzisiejszym kategoriom.

Google kupuje smart zegarki od Fossil za $40mln!

Przedstawiciele Google potwierdziło, że chodzi o coś, co nie miało jeszcze rynkowego debiutu. Stacey Burr, wiceprezes zarządzający platformą Wear Os w Google dodał też, że technologia wzmocni pozycje platformy, a korzyści z technologii spłyną na wszystkich partnerów Google. Brzmiało to tajemniczo, ale teraz wiemy więcej.

Hybryda — trochę zegarek i trochę smartwatch

Artykuł w formie raportu na portalu Wereable obnaża kulisy przejęcia technologii zegarków hybrydowych przez Google. Obnaża też tarcia i spory, jakie panowały między Fossil i wchłoniętym przez niego Misfit. To ciekawa lektura, można się z niej też dowiedzieć, że Google bardziej interesowało się utalentowanymi pracownikami Misfit niż technologią opracowaną już po przejęciu przez Fossil.

Hybrydowy Garmin Vivomove Style

Tak czy inaczej, Google stara się umacniać pozycję Wear OS, mimo iż nadal daleko mu do przewagi rynkowej Apple i Apple Watch. Widzieliśmy już kilka zegarków hybrydowych jak te od Withings, czy zaprezentowanych na IFA w Berlinie nowe Garmin. Zastanawiam się jednak czy technologia przejęta przez Google to coś na podobnej zasadzie. Ta opracowana przez Misfit miała być czymś, czego rynek przecież jeszcze nie widział!

Źródło: Wereables

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Daniel Buliński

Powiązane

Szperałem, grzebałem i kopałem, aż trafiłem na “Not Tonight”

Kontynuuję swoje poszukiwania ciekawych narracji w grach niezależnych. Przyznaję, że mój apetyt rozbudził tytuł "Yes,…

5 sierpnia, 2020

Facebook może w ogóle nie odczuć skutków bojkotu przez reklamodawców

Mimo to firmy takie jak Coca-Cola, Diageo, Mars, HP i CVS Health już teraz zapowiadają…

5 sierpnia, 2020

Ech… Apple daje nowe procesory do iMaca, ale bez zmian w designie

Pomimo przecieków mówiących o "inspiracji iPadem Pro", nowy iMac z zewnątrz nie różni się od…

5 sierpnia, 2020

Szukasz platformy, na której możesz stworzyć i sprzedawać swój kurs online? Wybierz eduj.pl i zgarniaj nawet 98% prowizji!

W internecie znajdziemy wiele platform pozwalających na tworzenie i dystrybucję szkoleń online, czym więc różni…

5 sierpnia, 2020

Android Auto wreszcie w BMW! Powód do radości czy wstyd?

BMW, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się długą historią niemiecka marka, miała w swoim…

5 sierpnia, 2020

Nowości w WhatsApp: walka z dezinformacją i obsługa pokoi z Messenger Rooms

Facebook wprowadza kolejne nowości do swojego komunikatora WhatsApp. Użytkownicy aplikacji mobilnych będą mogli sprawdzać, czy…

5 sierpnia, 2020